Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

POREČ czy ROVINJ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cromaniaczek
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 28.04.2009
POREČ czy ROVINJ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) cromaniaczek » 28.04.2009 17:50

Witam zastanawiam się nad tymi miejscowościami co w temacie.
Głównie chodzi mi o:
-możliwość popłynięcia do Wenecji
-piękne plaże
-dużo zabytków do zwiedzania
-no i o jakieś fajne atrakcje
A teraz kilka pytań:
- Czy woda jest tam ciepła?
- Jaki jest najlepszy miesiąc do wyjazdu? (mam zamiar jechać na końcu czerwca gdzieś 22 wyjezdzac lub 29 jeszcze nie wiem)

Z góry BAAARDZO DZIĘKUJE!!
cromaniaczek
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cromaniaczek » 28.04.2009 18:13

a jak z pogodą w czerwcu w porec-iu lub w rovinji
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.04.2009 18:16

cromaniaczek napisał(a):a jak z pogodą w czerwcu w porec-iu lub w rovinji

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17472
Poczytaj w odpowiednim dziale czyli pogoda i klimat.
Sysia_86
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sysia_86 » 28.04.2009 21:18

Rovinji nie znam, ale w Porecu byłam przez tydzień na początku września w zeszłym roku. Wtedy akurat pogoda była świetna, niestety nie wiem jak to wygląda końcem września, ale myślę, że będzie podobnie.
Możliwość popłynięcia do Wenecji jest. Lokalne biura podróży organizują wycieczki. Są też prywatni przewoźnicy, tańsi, ale dosyć podejrzani.
Plaże w samym Porecu nie są rewelacyjne, choć już np. w Zelenej Lagunie jak najbardziej.
Zabytków dużo, cały półwysep na którym wybudowane jest stare miasto to jeden wielki zabytek ;)
Atrakcje standardowe, dla dzieciaków jest tam np. wesołe miasteczko. Dużo drobnych bud z pamiątkami itp., kawiarenek, restauracji etc.
Ponadto suzo Niemców :)
Pepe12345
zbanowany
Posty: 328
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pepe12345 » 28.04.2009 21:38

Zależy co kto lubi. Ja przyjechałem do Rovinj o 12 w nocy, zobaczyłem ten zgiełk i kłębowisko ludzi czym prędzej (czytaj: za dwie godziny odpoczynku po przebytej non-stop trasie) uciekłem do Poreca. Rovinj oczywiście odwiedziłem, ale wpadłem tam na dzień. Miasto owszem, śliczne i fajniejsze od Poreca, ale zależy kto czego szuka na wakacjach. Zamieszkałem "na stałe" w Porecu, w dzielniczce Spadici. Cisza, spokój i sporo mniejsze tłumy ludzi. Atrakcje i tak trzeba zwiedzać autkiem, plaże są nawet- nawet, choć bez rewelacji.
cromaniaczek
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cromaniaczek » 29.04.2009 08:22

Wiecie co to ja teraz nie wiem gdzie już jechać.Co myślicie o Puli?Podajcie jeszcze jakieś fajniejsze miejscowosci od Rovinj i Porec
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.04.2009 08:30

Novigrad.
Pula tak sobie na pobyt.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.04.2009 10:31

cromaniaczek napisał(a):Wiecie co to ja teraz nie wiem gdzie już jechać.Co myślicie o Puli?Podajcie jeszcze jakieś fajniejsze miejscowosci od Rovinj i Porec


Poczytaj relację - m.in. o Rovinj
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.04.2009 11:02

miasteczka dobre do zwiedzenia ale nie do mieszkania czy wypoczywania
cromaniaczek
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cromaniaczek » 29.04.2009 13:34

A czy z Novigradu jest możliwość popłynięcia do Wenecji?

//Jest na forum jakaś relacja z podróży do Novigradu?

P.S.Wybaczcie jestem nowy i nie znalazłem tej relacji pomóżcie mi,
Astin
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Astin » 26.08.2009 13:21

[quote="cromaniaczek"]A czy z Novigradu jest możliwość popłynięcia do Wenecji?

Rejsy są albo z Poreca albo z Umagu. Idziesz do jakiejkolwiek Agencji Turystycznej w Novigradzie, kupujesz wycieczkę, a oni Cię dowiozą do portu i odwiozą spowrotem. Rejs do Wenecji bardzo fajny, choć samo zwiedzanie za krótkie. Pamiętajcie o paszportach/dowodach, bo między Chorwacja a Włochami też jest granica/kontrola.
Byłem w Novigradzie w 2006 roku, przenieśliśmy się z Poreca do miejsca cichego, urokliwego, a jednocześnie mającego podstawowe "atrakcje turystyczne"(sklepy, restauracje, targ, port, plaże hotelowe i - to co ja najbardziej cenie - mnóstwo dzikich zatoczek.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone