Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rovinj czy Baska - Krk

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 21.02.2009 20:15

Byłem w Baska, piękna zatoka, wyjątkowa plaża, niesamowite widoki. Na KRK podobało mi się bardziej niż na Istrii. Jest mniej komercji i przyroda bardziej dzika. Ja bym wybrał Baskę.
:D
Karollek
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 01.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karollek » 23.02.2009 10:12

Witam,
dziękuję wszystkim za rady i podpowiedzi. Bardzo mi pomogliście. W tym roku będzie jednak wyspa Krk :D
Mam jednak jeszcze jedno pytanie do tych co byli na tej wyspie. Otóż mam jedną bardzo atrakcyjną ofertę, ale nie z Baski tylko z miasta Krk. Apartament znajduje się na ulicy Creskiej. Czy w pobliżu są odpowiednie plaże dla dzieci? Z pewnością nie będę wybierała oferty tylko ze względu na to, że mogę zaoszczędzić kilka euro, ale oferta jest na tyle atrakcyjna w porównaniu z Baską, że warto wziąść ją pod uwagę.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 23.02.2009 14:03

Karollek napisał(a):Witam,
dziękuję wszystkim za rady i podpowiedzi. Bardzo mi pomogliście. W tym roku będzie jednak wyspa Krk :D
Mam jednak jeszcze jedno pytanie do tych co byli na tej wyspie. Otóż mam jedną bardzo atrakcyjną ofertę, ale nie z Baski tylko z miasta Krk. Apartament znajduje się na ulicy Creskiej. Czy w pobliżu są odpowiednie plaże dla dzieci? Z pewnością nie będę wybierała oferty tylko ze względu na to, że mogę zaoszczędzić kilka euro, ale oferta jest na tyle atrakcyjna w porównaniu z Baską, że warto wziąść ją pod uwagę.



Miasteczko Krk bardzo ładne, jednak ja bym nie mogła tam odpoczywać. Bardzo dużo ludzi i z tego co pamiętam były tam skałki i mało miejsc dogodnych dla mnie do plażowania...
Mi zdecydowanie podpasywała Baska i Stara Baska tam sa piękne plaże żwirowe, a jakie widoki..eh :)
Karollek
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 01.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karollek » 27.02.2009 15:48

Decyzja podjęta :D W tym roku jedziemy do Baski. Rezerwacja już zrobiona. Jeszcze raz dzięki wielkie za wszystkie rady. Jak wrócę to podzielę się wrażeniami. Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.02.2009 17:24

Karollek napisał(a):Witam,
dziękuję wszystkim za rady i podpowiedzi. Bardzo mi pomogliście. W tym roku będzie jednak wyspa Krk :D
Mam jednak jeszcze jedno pytanie do tych co byli na tej wyspie. Otóż mam jedną bardzo atrakcyjną ofertę, ale nie z Baski tylko z miasta Krk. Apartament znajduje się na ulicy Creskiej. Czy w pobliżu są odpowiednie plaże dla dzieci? Z pewnością nie będę wybierała oferty tylko ze względu na to, że mogę zaoszczędzić kilka euro, ale oferta jest na tyle atrakcyjna w porównaniu z Baską, że warto wziąść ją pod uwagę.


Oczywiście, że są tam plaże odpowiedni dla dzieci z resztą nawet przy jednej z nich jest plac zabaw dla dzieci. A miasteczko ma swój urok i wcale nie jest aż tak mocno zatłoczone - polecam je też ze względu na różnorodność plaż o której wyżej wspomniała Ines.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 27.02.2009 18:37

Karollek napisał(a):Decyzja podjęta :D W tym roku jedziemy do Baski. Rezerwacja już zrobiona. Jeszcze raz dzięki wielkie za wszystkie rady. Jak wrócę to podzielę się wrażeniami. Pozdrawiam


Bardzo dobra decyzja. W KRK ulica Creska to głębokie peryferia, położona w obrębie AutoCampu a plaża to typowa skała. Zebik ... pisze że są plaże dla dzieci ...są ale na poczatku AutoCampu. Patrzac na plan miasta KRK, ulica Creska wychodzi za Autocampem a tam już krajobraz księżycowy. Jest malutka plaża żwirkowa, zaraz za tym kempingiem ale napis na kamieniach ...FKK.
Nie jest to mój "teren" na KRK, ale byłem tam i widziałem.

Baśka to wybór przedni.
Powodzenia.
malafm
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) malafm » 18.03.2009 14:08

W Baśce byliśmy w 2007 w Rovinji w 2008 roku. Obydwie miejscowości są cudowne...Wiadomo "nie to co ładne tylko co się komu podoba" ale nas urzekły ewidentnie...My zaczęliśmy od Krku miejscowości ale to dla nas była totalna porażka. Jeździmy z dzieckiem pod namioty i samo pole Jeżewać jest naprawdę super, świetne warunki sanitarne i ogólnie na polu bardzo fajnie jest ale jakoś czegoś nam tam brakowało...Natomiast w Baśce trafiliśmy na super pole z dostępem do kompleksu basenowego co wiadomo przy dzieciaku jest ważne. Sama plaża w Baśce to fakt "kamcory" ale nawet nam to nie przeszkadzało, woda czyściutka i taka bardziej błękitna:) Sama Baśka to typowa miejscowość pod turystów, deptak ciągnący się wzdłuż plaży z mnóstwem różnych atrakcji typu knajpki, pizzerie, straganiki itd. i w związku z tym z ogromnym gwarem:) Jeżeli ktoś ma ochotę to terenów cichych do spacerów też naprawdę jest dużo, takich z daleka od tego całego gwaru, naprawdę uroczymi uliczkami...No i na plaży są fajne zjeżdżalnie...Naprawdę Baśka nas tak urzekła, że w tym roku z dużym prawdopodobieństwem też tam zawitamy...Natomiast zeszłoroczne wakacje w Rovinji - cud-miód. Miasteczko naprawdę przecudne, "klimatyczne" wręcz. Trafiliśmy co prawda na początku na polecany camping gdzieś na końcu Rovinji ale na całe szczęście nie było miejsca...trochę zrezygnowani ( znajomi nawet chcieli szukać kwater) trafiliśmy na pole Valdaliso. Świetne warunki, cisza, spokój i fajna plaża z nawet kawałkami piachu i trawy do poleżenia:) Całe centrum miasteczka to same knajpki, sklepiki, lodziarnie itd. W centrum jest fajne muzeum morskich stworzeń ( "siedmiornica" np. hehe). Byliśmy tez na wycieczce oglądać delfiny - no po prostu mega przeżycie...Jak widzicie o Chorwacji mogę w samych superlatywach i to długo...
Ps. Negatywnie to np. o takich miejscowościach jak Pula ( totalnie przereklamowana) czy właśnie Krk.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.03.2009 15:07

woka napisał(a):
Karollek napisał(a):Decyzja podjęta :D W tym roku jedziemy do Baski. Rezerwacja już zrobiona. Jeszcze raz dzięki wielkie za wszystkie rady. Jak wrócę to podzielę się wrażeniami. Pozdrawiam


Bardzo dobra decyzja. W KRK ulica Creska to głębokie peryferia, położona w obrębie AutoCampu a plaża to typowa skała. Zebik ... pisze że są plaże dla dzieci ...są ale na poczatku AutoCampu. Patrzac na plan miasta KRK, ulica Creska wychodzi za Autocampem a tam już krajobraz księżycowy. Jest malutka plaża żwirkowa, zaraz za tym kempingiem ale napis na kamieniach ...FKK.
Nie jest to mój "teren" na KRK, ale byłem tam i widziałem.

Baśka to wybór przedni.
Powodzenia.


Tak jest żwirkowa plaża dla dzieci zaczyna się od ulicy Jeżevac.która łączy się z autocampem
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 17.04.2009 15:31

malafm napisał(a):...My zaczęliśmy od Krku miejscowości ale to dla nas była totalna porażka.

Jeździmy z dzieckiem pod namioty i samo pole Jeżewać jest naprawdę super, świetne warunki sanitarne i ogólnie na polu bardzo fajnie jest ale jakoś czegoś nam tam brakowało

Ps. Negatywnie to np. o takich miejscowościach jak Pula ( totalnie przereklamowana) czy właśnie Krk.


Już się pogubiłem ... to super czy porażka.
( dla nieznających KRK, pole Jeżevac to KRK)
gdyl
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 26.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gdyl » 19.04.2009 00:11

Rovinji to śliczne miasteczko , bardzo włoskie w swoim klimacie. Na pewno warte zobaczenia. Mieszkałem w hotelu na wyspie Św. Katarzyna naprzeciwko portu. Miała tam być piaszczysta plaża i rzeczywiście była ale plażą ciężko ją było nazwać. Był to kawałek piasku od strony portu, przy samej keji , do której cumowały „promy”. Poza tym wszędzie ostre i niebezpieczne dla takiego małego dziecka skały. Polecam Rovinji , bo ma niesamowity klimat i nastrój. Z małym dzieckiem można skorzystać z basenu z grzybkiem przy hotelu na wysepce , o której piszę. Natomiast Baska to potężna , zagospodarowana kamienista plaża zakończona z obu stron górami na której na pewno coś dla siebie znajdziesz. Cień dla dziecka to nie problem. Możesz zabrać z sobą parasol albo skorzystać z płatnych parasoli na plaży. Baska to w Twoim przypadku to dobry wybór. Z piaszczystą plażą w Chorwacji spotkałem się w Omisiu i pod Vrbnikiem na wyspie Krk ( plaża Św. Marka ). Do tej ostatniej, płatnej trzeba jednak z Vrbnika kawałek dojechać. Rovinji zaplanuj sobie na przyszłość. To chyba najpiękniejsze miejsce na Istri. Pula i Krk ( miasto ) to fajne miejsca do zwiedzania w czasie jednodniowej wycieczki ale ja staram się wybierać spokojniejsze miejsca.
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 19.04.2009 15:07

Plaża w Baśce to 2,5 km drobniutkiego żwiru lub kamyczków. Tak zatłoczona jest nawet we wrześniu. Jak się do południa nie "rzuci" ręcznika to potem ciężko się wcisnąć. ;) Choć plaża ładna i wygodna, sama miejscowość nie bardzo mnie urzekła. Baza wypadowa do zwiedzania raczej kiepska, bo wyjazd z wyspy po stromych zakrętach zajmuje masę czasu. W samej miejscowości też raczej mało do zwiedzania. Polecam wyjście na panoramę widokową i całodniowy rejs łodzią Angelina na wyspę Rab połączony z plażowaniem w zatoce Zawratnica. Bajkowo i warte swojej ceny.

Obrazek
gdyl
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 26.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gdyl » 19.04.2009 23:00

Plaża jest potężna i na pewno znajdzie się na niej jakieś miejsce, aczkolwiek ja osobiście wolę bardziej kameralne miejsca. Sama miejscowość jest sympatyczna z elementami starej architektury i ciekawymi zakątkami, ale rzeczywiście nie powala na kolana. Jednak nie każde Chorwackie miasto jest pod patronatem UNESCO. Wieczorem na deptaku mogą być tłumy ludzi ( spędziłem tam tylko dzień ) ale skoro jest to kurorcik to na pewno jest tam sporo różnych występów folklorystycznych etc. Natomiast na samej wyspie jest kilka miejsc, które warto zobaczyć. Stolica wyspy Krk, czarna plaża w połączeniu z miasteczkiem Dobrinij , z którego jest ciekawy widok na wyspę, pobliska jaskinia ( Biserujka?), Punat z klasztorem na wyspie, pobliskie wyspy z rezerwatem delfinów i sępów ( ostatnia ostoja tego gatunku sępa w Europie ), czy może mało ciekawy architektonicznie ale za to bardzo urokliwie położony Vrbnik. Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli się jedzie z tak małym dzieckiem to miej czasu można poświecić na zwiedzanie, bo wszystko kręci się naokoło juniora. Trzeba mu zapewnić rozrywkę i kontakt z innymi dziećmi. Zanim zacząłem jeździć z juniorem ( pierwszy wyjazd jak miał 3 miesiące do Czech ), to na plaży spędzałem max 2-3 godziny. Teraz to DVD w zagłówku, postoje po drodze i jakieś małe zwiedzanie a na plaży spędzam czasami cały dzień z przerwami na posiłki. Wszystko zależy , kto jaką formę wypoczynku preferuje. Niektórzy jeżdżą w miejsca gdzie jest plaża , kilka chałup a wieczory spędzają na tarasie i to im odpowiada. Inni zwiedzają wszystko co się da. Ja musze mieć kawałek starego miasteczka gdzie będę mógł wieczorem coś wypić i delektować się atmosferą i coś do zwiedzania w okolicy. W ubiegłym roku junior mając 4 lata bez problemu dał się namawiać na małe zwiedzanka ( ale miał już w tym pewne doświadczenia ). Mając trzy lata było z tym trochę gorzej.
Karollek
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 01.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karollek » 20.04.2009 08:29

gdyl napisał(a):... Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli się jedzie z tak małym dzieckiem to miej czasu można poświecić na zwiedzanie, bo wszystko kręci się naokoło juniora...


Dlatego głównym kryterium wyboru była plaża dogodna dla niespełna 1,5 rocznego dziecka. Mam nadzieję, że się nie zawiedziemy bo czytałam dużo dobrego o Basce. W ubiegłym roku byliśmy nad naszym morzem, ale córka miała wtedy 6 m-cy i pomimo wielu naszych obaw zdała egzamin wyjazdowy na 6 z plusem. Mam nadzieję, że tym razem też tak będzie. Z pewnoscią nie nastawiamy się na wielkie zwiedzanie. Mam nadzieję, że coś tam zobaczymy, ale wiadomo że wycieczki nie będą dalekie.
marzka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 10.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzka » 17.05.2009 18:37

Witam.
trafiliśmy na pole Valdaliso. Świetne warunki, cisza, spokój i fajna plaża z nawet kawałkami piachu i trawy do poleżenia:)


Czyli plaża żwirkowa dla małych dzieci znajdzie się bez problemu?
:) A jeszcze jakby było delikatne zejście do morza to faktycznie "cud-miód" :D
kawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 01.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa » 21.08.2009 10:42

Witam !
Czy możesz mi podać jakiś namiar na kwaterę na KRKu blisko morza (max 100m) oraz trochę info o tej kwaterze (jak daleko z niej do plaży itd.)
Pozdrawiam
Sławek
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Rovinj czy Baska - Krk - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone