Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrocilem z Zavalaticy ( wyspa Korcula) REWELACJA!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.01.2009 18:19

A ja przestrzegam przed totalnym brakiem cienia w Zavalaticy + południowa wystawa = Co Kto Lubi :)
mariusz_dw
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 28.11.2008

Postnapisał(a) mariusz_dw » 09.01.2009 21:09

Tak, ale nie wiem jak to zrobić na forum. Mogę wysłać na prywatny.
mariusz_dw
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 28.11.2008

Postnapisał(a) mariusz_dw » 09.01.2009 21:12

Cień jest na skałkach po prawej stronie, a wieczorem to już słońca tam nie ma.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006

Postnapisał(a) majeczka » 09.01.2009 21:41

mariusz_dw napisał(a):Tak, ale nie wiem jak to zrobić na forum. Mogę wysłać na prywatny.

Jeśli możesz, :papa:
Ostatnio edytowano 11.04.2010 23:21 przez majeczka, łącznie edytowano 1 raz
Fuzi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 04.04.2008

Postnapisał(a) Fuzi » 16.02.2009 13:11

hot dog napisał(a):... na korcule samochodem czyli musi plynac promem badz ze Splitu badz z Drvenika zdecydowanie polecam Drvenik...


Witam serdecznie !

Czy płynąc z Drevmika wymagana jest rezerwacja wcześniej miejsca na promie ? Czy można zrobić to z "marszu" ? Jak często odpływają promy na Korculę ? I ile trwa rejs ?

Pozdrawiam !
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Postnapisał(a) espeso » 16.02.2009 16:53

z Drvenika promy sa co mniej więcej pół godziny.
Nie trzeba rezerwować ale stanąć sobie w kolejce i lecieić po bilecik :)
wszystko - rozkład i ceny na stronie Jadrolinii

Pozdrawiam
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Postnapisał(a) daisykf » 16.02.2009 17:13

espeso napisał(a):z Drvenika promy sa co mniej więcej pół godziny.
Nie trzeba rezerwować ale stanąć sobie w kolejce i lecieić po bilecik :)
wszystko - rozkład i ceny na stronie Jadrolinii

Pozdrawiam


Proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd.
My jeździmy na Korculę od wielu lat. Obecnie na trasie Drvenik-Korcula jest niewiarygodny tłok, a promów jest kilka i to w wysokim sezonie.
My rozwiązujemy to w ten sposób, że patrzymy co się dzieje w Dverniku (na raz prom zabiera ok-50aut), jeśli jest więcej to jedziemy do Ploce, lub dla lubiących piekne widoki skok przez Peljesak.
Ostatnio z racji ciągnięcia łódek jeżdzimy przez półwysep i w czasie wychodzimy na duży plus, i jeszcze zostaje dużo kasy w kiedzeni.
rozkład:
http://www.korcula.net/grad/pitanja/q13.htm
Fuzi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 04.04.2008

Postnapisał(a) Fuzi » 16.02.2009 18:46

Tak naprawdę to myślałem właśnie o przejeździe przez półwysep.
Ale na mapie wygląda to na niezłą pętle. Chociaż myślę że akurat ten kawałek jest bardzo atrakcyjny (nie schodziłem nigdy niżej niż Gradac).
Czyli został by mi prom pomiędzy Orebic a Korculą i w związku z tym mam kolejne pytanie dotyczące tej przeprawy. Czy promy na tym odcinku kursują dość często ?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13026
Dołączył(a): 14.05.2005

Postnapisał(a) FUX » 16.02.2009 19:29

Tak ca. co 45 min-1h
Głowy nie dam. Czasami kolejka była spora, zwlaszcza w weekendy.
Fuzi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 04.04.2008

Postnapisał(a) Fuzi » 16.02.2009 19:39

Dzięki za informację !
Czyli jadę przez półwysep .

Pozdrawiam wszystkich.
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Postnapisał(a) daisykf » 16.02.2009 21:20

Fuzi napisał(a):Tak naprawdę to myślałem właśnie o przejeździe przez półwysep.
Ale na mapie wygląda to na niezłą pętle. Chociaż myślę że akurat ten kawałek jest bardzo atrakcyjny (nie schodziłem nigdy niżej niż Gradac).
Czyli został by mi prom pomiędzy Orebic a Korculą i w związku z tym mam kolejne pytanie dotyczące tej przeprawy. Czy promy na tym odcinku kursują dość często ?


Myśle, że jeśli my podróżujemy ciągnąc łódki (zestaw 5mb samochód, 7mb przyczepa z łódką), to i Ty dasz radę.
Promy Orebic-Korcula kursują co godz. A najistotniejsze, że kursują od wczesnego switu do pózbna w nocy.Prom jest duży wiec zabiera o wiele wiecej samochodów niż prom z Dvernika. Nakładasz dodatkowo 165km (tak mam zapisane w nawigacji).
Spokojnie samochodem osobowym przejedziesz w 2,h 45m.
Prom dvernik korcula o ile mnie pamięć nie myli ok płynie ok 2,5 godz.
O i tyle. Wybór nalezy do Was

Podaje rozkład promów:Orebic-Korcula.
http://www.korcula.net/grad/pitanja/q14.htm
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Postnapisał(a) Adam66 » 16.02.2009 21:27

Tak ca. co 45 min-1h
Głowy nie dam. Czasami kolejka była spora, zwlaszcza w weekendy.

W sezonie promy z Orebica kursują co godzinę lub godzinę trzydzieści w zależności od pory dnia. Płyną ok 15 min. Ceny i rozkład dostępne na stronach Jadroliniji.

z Drvenika promy sa co mniej więcej pół godziny.
Nie trzeba rezerwować ale stanąć sobie w kolejce i lecieić po bilecik
wszystko - rozkład i ceny na stronie Jadrolinii

Promy z Drvenika są trzy w sezonie tj 11.07-31.08. Poza tym terminem rejsy są tylko dwa na dzień (dane z zeszłego roku). Cen i rozkładu jazdy nie znajdziesz na stronach Jadroliniji, ponieważ jest to inny przewoźnik (Mediteranska plovidba). Trzeba szukać na stronach www.korcula.net
Prom zabiera ok 34 samochodów.
Jeżeli będziesz podróżował w sezonie, a w szególności w sobotę to najlepiej z Orebica. Można zastanawiać się tylko nad skróceniem drogi przez Peljesac promem Ploce - Trpanj.
Pozdrawiam
Fuzi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 04.04.2008

Postnapisał(a) Fuzi » 16.02.2009 22:37

Te podpowiedzi jeszcze bardziej utwierdzają mnie w przekonaniu że warto jechać przez półwysep. Z reguły nocuję po drodze w Austrii więc nie muszę dalej jechać myśląc o tym czy zdążę na prom a jeżeli się spóźnię to zanim przypłynie następny ja będę już na miejscu. No i najważniejsze - ominął bym najpiękniejszy fragment trasy :D
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Postnapisał(a) daisykf » 16.02.2009 23:06

Droga przez półwysep ma jeszcze jedną ciekawą sprawę, a mianowicie zakupy w Neum.
papierosy np. 100Mc wychodziły po 2,8zł paczka, a w Cro 16kun.
mam nadzieję, że do wakacji pozbędę sie tego nałogu.
wedliny (np. susony baleron-pycha wychodzi po ok 40zł/kg, w Polsce ok 80zł.dzem figowy ok 5zł duży słoik itd.
Ostatnie 2 lata w drodze na Korcule, tam właśnie robiliśmy zakupy. bez problemu mozna płacic kartami.
Fuzi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 04.04.2008

Postnapisał(a) Fuzi » 16.02.2009 23:13

Ciekawostka warta zanotowania - dzięki daisykf :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wrocilem z Zavalaticy ( wyspa Korcula) REWELACJA!!! - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone