Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relacja mało rzeczowa

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.12.2008 12:51

Tymona napisał(a):... ale my w tym roku też na camp!!


No to będzie Wam troszkę zimno :D :D :D

Chętnie pojechałbym jeszcze raz w te same miejsca...
Ostatnio edytowano 08.12.2008 12:52 przez Vjetar, łącznie edytowano 1 raz
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 08.12.2008 12:52

JacYamaha napisał(a):
Tymona napisał(a):... ale my w tym roku też na camp!!


No to będzie Wam troszkę zimno :D :D :D

Na to liczymy :wink:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 09.12.2008 13:29

Hej Tymona, w końcu nadgoniłem z czytaniem, nieźle pędzisz :lol:
Pełno znanych miejsc i trochę nieznanych.
Starigrad to też moje ulubione hvarskie miasteczko. Jeszcze jako żółtodzioby przy pierwszych odwiedzinach Chorwacji w 2001 po przejechaniu już częściowo po ciemku "śmiertelnej" drogi :lol: Sućuraj-Jelsa zupełnie w ciemno stanęliśmy na kampie w Starigradzie. Miasteczko wieczorem bardzo nam się spodobało. A potem byliśmy w nim jeszcze wiele razy.
Z Cavtatu też pamiętam wypasione pływadła przy nabrzeżu, tam się zatrzymaliśmy tylko na jeden wieczór i noc wracając z Czarnogóry już parę lat później.

Bardzo ciepło i klimatycznie piszesz, a Wasze negocjacje z dzieciakami to mistrzostwo świata :D
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 09.12.2008 16:11

zawodowcu - jak miło, że zawitałeś :D :D bo myślalam, że ta moja opowieść z dziećmi w roli głównej jest... nazwijmy to mocno "niszowa" :wink: :D
Natomiast ja czekam na drugi odcinek Waszej dwugłosowej relacji :D
pozdrawiam serdecznie
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008
Relacja mało rzeczowa- cz.XIII

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 09.12.2008 17:02

Split "na raty"

I po raz kolejny musieliśmy wrócić, żeby się nacieszyć miejscem... bo Split urzekł (tegoroczne miejsce perwsze, w kategorii miast i miasteczek)i wiedziałam, że koniecznie trzeba tam wrócić, żeby poza zwiedzaniem, też trochę tam pobyć i "ponicnierobić" :D

Postanowiliśmy pojechać tam samochodem, mimo że istnieje jeszcze opcja tzw. taksówki wodnej, do której mogliśmy wsiąść albo w Trogirze (od strony Ciovo) albo w Slatine. Ponieważ obie wersje wymuszały na nas i tak użycie samochodu (żeby wsiąść do taksówki musielibyśmy do niej podjechać), a także dlatego, że w okresie wakacyjnym były mocno przeludnione, no i zmuszają nas do stawienia się w porcie na określoną godzinę - wybraliśmy niezależność :wink: samochodową. A jak się okazało - poruszanie się po Splicie autem do skomplikowanych nie należało...

Ponieważ Maja zasnęła w samochodzie, a po przyjeździe do Splitu kontynuowała
Obrazek

to musieliśmy trochę na nią poczekać w jakimś przybytku serwującym jedzonko:)

Dzieci wyspane, najedzone, napite, dorośli również, więc pełni sił idziemy "w miasto", a raczej "w pałac Dioklecjana" :wink: Ale za nim zaczniemy przejdziemy się promenadą :

Obrazek

z której taki oto wiok się rozpościera:

Obrazek



Docieramy na Narodni Trg:

Obrazek

a tam pan-człowiek-orkiestra, któremu przecież trzeba wrzucić pieniążka:

Obrazek



W końcu jesteśmy w okolicach Katedry Świętego Dujama, która w czasach Cesarza D. takich funkcji nie pełniła. A miano katedry otrzymała pod koniec VIIw.:

Obrazek


Dioklecjańskie są owe kolumny otaczające katedrę:

Obrazek

Obrazek

A tu Dioklecjański gwardzista robi sobie przerwę - powiedzmy -na kawę :wink:

Obrazek

Obrazek

A to egipski sfinks, który podobno ma 3,5tys. lat :!: czyli za panowania Dioklecjana (III/IVw n.e) był już zabytkiem 8O Widać Cesarz kolekcjonował antyki :wink:

Obrazek



Kupujemy bilety i wchodzimy do katedry. Tym razem zwiedzanie idzie nam lepiej. Co prawda zmieniliśmy taktykę - już nie mówiliśmy, że będziemy zwiedzać zabytek, ale, że idziemy do kościoła. No i Maluchy jakoś chyba respekt poczuły, dzięki czemu pokontemplowaliśmy co trzeba i jak trzeba :D No i skarbiec też mogliśmy obejrzeć.

Następnie przyszła pora na odwiedziny podziemi, które jak wiadomo (dzięki caal) podziemiami nie są. Tym razem Maluchy nie wytrzymały i ich zwiedzanie zamieniło się w uprawianie sprintu po pałacowych salach :? :)

a kuku...
Obrazek

Obrazek

A to owy sprint:
Obrazek


A to też Pałac Dioklecjana, i wiać, że ktoś tam mieszka. To nic, że temu komuś dach na głowę się zaraz zawali - przecież żyje z perspektywą - mieszkania w Pałacu cesarskim :wink: :D .

Obrazek

No i szwędamy się dalej - bez celu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Byliśmy także za Złota Bramą...

Obrazek

...przy pomniku Grgura Ninskiego, który dzisiaj jest znany głównie z tego, że trzeba go złapać za duży palec u nogi, bo to podobno uszczęśliwia - i faktycznie 8O , jak się trochę poprzygląda tym ludziom, którzy pogłaszczą biskupa w palec, to uśmiech nie znika z ich twarzy :?: . Znaczy się - działa :wink: :D


I tak właśnie kończy się przedostatni odcinek mało rzeczowej relacji...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.12.2008 19:22

Tymona-niestety nie wyświetlają mi się niektóre zdjęcia. :(
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 09.12.2008 19:27

JacYamaha napisał(a):Tymona-niestety nie wyświetlają mi się niektóre zdjęcia. :(

Hm, u mnie są wszystkie widoczne?
Wiesz, komputerowiec ze mnie żaden - może ktoś inny pomoże :)
:papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12724
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 09.12.2008 19:35

To chyba były przejściowe kłopoty z serwerem zdjęciowym, u mnie wcześniej też kilka fotek się nie pokazywało, a teraz już jest jak trzeba 8) .
Przedostatni odcinek :(?. Tymona, wydłuż to jakoś :!:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.12.2008 19:35

JacYamaha napisał(a):Tymona-niestety nie wyświetlają mi się niektóre zdjęcia. :(


Czasem serwer fotosika coś nawala i chwilowo zdjęć nie widać :cry:
Ja teraz widzę wszystkie - a TY :?:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 09.12.2008 19:41

Zdjątka rewelacyjne. :D Bardzo mi się Split podoba, bo mam słabość do antycznych zabytków i cesarza D. :D Przy okazji fajnie, że przypomniałaś relację caal chętnie poczytam.
No a ten Split ech.... już chcę wakacji. :P
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 09.12.2008 19:42

dangol napisał(a):Przedostatni odcinek :(?. Tymona, wydłuż to jakoś :!:


Danusiu - bardzo bym chciała wydłużyć - naciągam, naciągam i nic - nie da się :wink: :)

Janusz Bajcer napisał(a):
JacYamaha napisał(a):Tymona-niestety nie wyświetlają mi się niektóre zdjęcia. :(


Czasem serwer fotosika coś nawala i chwilowo zdjęć nie widać :cry:
Ja teraz widzę wszystkie - a TY :?:

Dołączam do pytania?

anjas napisał(a): Przy okazji fajnie, że przypomniałaś relację caal chętnie poczytam.
No a ten Split ech.... już chcę wakacji. :P

Oj poczytaj, poczytaj - bo można się czegoś dowiedzieć, ale i ubawić (w pozytywnym sensie, oczywiście)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.12.2008 19:55

anjas napisał(a):No a ten Split ech.... już chcę wakacji. :P


Jeśli pojedziesz na Pag, Split trochę za daleko do zwiedzania.
Zadar też ma ładną starówkę i do niego z Pagu blisko, a z Zatonu jeszcze bliżej :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.12.2008 19:58

Melduję, że teraz wszystko OK. Ach ten fotosik. Sorry za stresa.
Skoro ten jest przedostatni to może jakaś relacja z poprzedniego urlopu?
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 09.12.2008 20:05

Janusz Bajcer napisał(a):
anjas napisał(a):No a ten Split ech.... już chcę wakacji. :P


Jeśli pojedziesz na Pag, Split trochę za daleko do zwiedzania.
Zadar też ma ładną starówkę i do niego z Pagu blisko, a z Zatonu jeszcze bliżej :lol:


No właśnie Janusz, też tak myślałam, że trochę daleko od wyspy Pag, ale chciałabym bardzo kiedyś zobaczyć. Na szczęcie Chorwacja to taki piękny kraj, że można planować i planować kolejne pobyty. :D
Zadar i Szybenik jest w moich planach i te raczej wyjdą. :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 09.12.2008 20:23

anjas napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
anjas napisał(a):No a ten Split ech.... już chcę wakacji. :P


Jeśli pojedziesz na Pag, Split trochę za daleko do zwiedzania.
Zadar też ma ładną starówkę i do niego z Pagu blisko, a z Zatonu jeszcze bliżej :lol:


No właśnie Janusz, też tak myślałam, że trochę daleko od wyspy Pag, ale chciałabym bardzo kiedyś zobaczyć. Na szczęcie Chorwacja to taki piękny kraj, że można planować i planować kolejne pobyty. :D
Zadar i Szybenik jest w moich planach i te raczej wyjdą. :D


Dla każdego Cromaniaka , Split to obowiązkowa lektura :!:
Proponuję szybko ją zaliczyć :wink:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Relacja mało rzeczowa - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone