Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relacja mało rzeczowa

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 07.12.2008 16:49

No to o miesiąc później od nas...... trochę szkoda :cry: , ale zawsze możecie zahaczyć o Głogów, warto zobaczyć :D
Pozdrawiam.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 07.12.2008 17:04

anjas napisał(a): ale zawsze możecie zahaczyć o Głogów, warto zobaczyć :D


i nadrobić zaległości :oops: :D Głogów mocno mi nieznany :oops:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008
Relacja mało rzeczowa - cz.XII

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 07.12.2008 17:05

Trogir "na raty"

Zwiedzać można różnie, zależy co komu w duszy gra. My tam lubimy poznawać atmosferę, klimat, nastrój. W związku z tym zależy nam na tym, żeby "pobyć" w danym miejscu, nawet się ponudzić, poobserwować ludzi... i takie tam :D . Dlatego właśnie zwiedzamy "na raty", ale także dlatego, że cierpliwość naszych pociech do "zwiedzania zabytków" jest ograniczona, więc trzeba sobie i im dawkować tego typu atrakcje. Dlatego dzisiejszy odcinek powstał z połączenia 3 mniejszych.

Zwiedzanie czas zacząć!

Z racji odległości między Arbaniją a Trogirem - zawsze podjeżdżaliśmy do miasta samochodem. Parkowaliśmy od strony Ciovo i dalej Ciowskim mostem wędrowaliśmy na nabrzeże:
Obrazek zdjęcie z netu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale ile można oglądać morze i statki? Mała przerwa się należy. Świetnie się do tego nadawało miejsce, które odkryliśmy za Twiedzą Kamerlenego:

Obrazek

Obrazek

Kontynuujemy. Wracamy do Bramy Morskiej, przez którą wchodzimy na starówkę;

Obrazek



Szwędamy się po uroczych trogirskich uliczkach:

Obrazek

Czasem napotykamy tam na takie cudeńka:

Obrazek

Docieramy do najważniejszego miejsca Starego Miasta Trgu Ivana Pavla II, przy którym znajduje się najwięcej ciekawostek historyczno - architektonicznych, bo i Ratusz i Loggia miejska i pałac Ćipiko i najważniejszy budynek - Katedra Świętego Wawrzyńca. Pierwsze podejście do Katedry nam się nie udało, bo niedziela była - wszystko zamknięte.

Obrazek

Ale już kolejne - tak :D
Aby móc kontemplować zabytki, postanawiamy uświadomić nasze potomstwo - co to zabytek, dlaczego, a także po co się go zwiedza. :wink:

Z tak wyedukowanymi Maluchami docieramy do Katedry, płacimy 15kn za osobę i wraz z przewodnikiem w wersji książkowej :wink: wchodzimy. I na początku szło nieźle :) Tu gotyk, tam styl romański, sklepienia krzyżowo - łukowe itp. ... i nagle - słychać płacz Tymka 8O :?: bo mu muszelka, którą trzymał w ręce, a która była jego plażową zdobyczą, zginęła... I już nie było skupiania się na sklepieniu w układzie kasetonowym :wink: . Myśli nasze musieliśmy skierować najpierw na szukanie owej muszli (możecie sobie wyobrazić - jak my - zamiast, jak wszyscy turyści, patrzeć na sufit lub na ściany, rzucamy się na podłogę rozpaczliwie usiłując odnaleźć muszelkę :roll: :!: ) Poszukiwania okazały się bezowocne :evil: pozostały obietnice znalezienia następnej, przy jednoczesnym tłumaczeniu, że już "nie dzisiaj" :!: Co średnio usatysfakcjonowało Tymka, a jednocześnie było znakiem, że czas zwiedzania się kończy. A jak zwiedzanie się kończy to czas na lody:

Obrazek

A potem powędrowaliśmy na nabrzeże:

Obrazek

w którym był zacumowany jacht - jak dla nas - dość niezwykły:

Obrazek

Obrazek

I banderę miał ciekawą. Dzięki niej dowiedziałam się (lepiej późno niż wcale :wink: ), że istnieje takie państwo jak Saint Vincent i Grenadyny - cóż, uczymy się przez cale życie :wink: :) :

Obrazek

I to by było na tyle - jakoś ten Trogir na raty poskładał się w całość :D Mam nadzieję, że z dobrym skutkiem :wink:
Ewa 40
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 312
Dołączył(a): 10.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa 40 » 07.12.2008 17:22

Tymona-pokazałaś miejsca,które są dla mnie drugim domem :D
łza się w oku kręci,że człowiek jest tak daleko od tego miejsca. :(
A stateczków to tam sporo dobija do portu,zwłaszcza,jak jest bura.
No i takie skromne okazy,jak pokazałaś na zdjęciach-hm! :)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 07.12.2008 17:26

Skutek nawet bardzo dobry 8) .

Mój Trogir z pierwszego pobytu w Cro błyskawiczny był. Nie było szans, żeby zobaczyć wszystko, co bym chciała, o podelektowaniu się atmosferą nie wspominając... Może kiedyś zafundują sobie takie zwiedzanie na raty? Punktem wypadowym może byc Ciovo, tam mnie jeszcze nie było, wydaje mi się, że poza sezonem znalazłabym tam jakieś miejsce dla siebie na jakieś 3 czy 4 dni.
Mimo krótkej wizyty w Trogirze, udało mi się wejść do katedry, nie było nawet żadnej opłaty za wstep, tyle że wieża i widoki z niej były wówczas poza naszym zasięgiem, no i ten wspaniały portal też (akurat był w renowacji, wszystko było zasłonięte :cry: ).
A "zwiedzanie" z dziećmi ma swoje uroki :wink:. Chociaż mniej zabytków da się zobaczyć, to ... czasem tęsknię za czasami, które już nie wrócą. No, chyba za czas jakiś ... z wnukami :wink: . A teraz "nadrabiam" i staram się :roll: zobaczyć jak najwięcej zabytkowych miejsc :D .
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 07.12.2008 17:36

Z tak wyedukowanymi Maluchami docieramy do Katedry, płacimy 15kn za osobę i wraz z przewodnikiem w wersji książkowej icon_wink.gif wchodzimy. I na początku szło nieźle icon_smile.gif Tu gotyk, tam styl romański, sklepienia krzyżowo - łukowe itp. ... i nagle - słychać płacz Tymka icon_eek.gif icon_question.gif bo mu muszelka, którą trzymał w ręce, a która była jego plażową zdobyczą, zginęła... I już nie było skupiania się na sklepieniu w układzie kasetonowym icon_wink.gif . Myśli nasze musieliśmy skierować najpierw na szukanie owej muszli (możecie sobie wyobrazić - jak my - zamiast, jak wszyscy turyści, patrzeć na sufit lub na ściany, rzucamy się na podłogę rozpaczliwie usiłując odnaleźć muszelkę icon_rolleyes.gif icon_exclaim.gif ) Poszukiwania okazały się bezowocne icon_evil.gif pozostały obietnice znalezienia następnej, przy jednoczesnym tłumaczeniu, że już "nie dzisiaj" icon_exclaim.gif Co średnio usatysfakcjonowało Tymka, a jednocześnie było znakiem, że czas zwiedzania się kończy. A jak zwiedzanie się kończy to czas na lody:

Czytam i aż nie wierzę, jakie podobne miałyśmy przygody :wink:
Płynęliśmy na Korcule. Karolinka dostała zabawkę, nakręcaną żabkę. Bardzo się cieszyła, wszystkim uczestnikom podróży pokazywała jaka jest ładna ( żabka). I pech chciał, że zanim dobiliśmy do Korculańskiego portu, nagle płacz i wielki smutek Karolci. Na nic zaangażowanie całej wycieczki z kapitanem na czele, po żabce.... Może spoczęła na dnie Jadranu?.... Słuch o niej zaginął :cry: A nasze dziecko smutne, zniechęcone i musieliśmy jakiś inny gadżet na pocieszenie kupić, by znowu wszyscy odzyskali pogodę ducha. :D Ciągle jednak wspomina tą mała żabke.... :cry:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 07.12.2008 17:42

Tymona cały czas jestem z Tobą w podróży :)
Trogir to jedno z moich ulubionych miast w Chorwacji..lubię tam wracać :)
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 07.12.2008 21:14

Ewa 40 napisał(a):Tymona-pokazałaś miejsca,które są dla mnie drugim domem :D
łza się w oku kręci,że człowiek jest tak daleko od tego miejsca. :(

To bardzo mi miło, że miejsca, w które zaglądaliśmy, pomogły Ci choć na chwilę tam wrócić :D



dangol napisał(a):Mój Trogir z pierwszego pobytu w Cro błyskawiczny był. Nie było szans, żeby zobaczyć wszystko, co bym chciała, o podelektowaniu się atmosferą nie wspominając...Mimo krótkej wizyty w Trogirze, udało mi się wejść do katedry.
No, chyba za czas jakiś ... z wnukami :wink: . A teraz "nadrabiam" i staram się :roll: zobaczyć jak najwięcej zabytkowych miejsc :D .


Trogir jest maleńki, tak więc nawet jedna pożądna rata wystarczy - ale pożądna - nie błyskawiczna :wink: :) . No chyba, że z wnukami :wink: :D



anjas napisał(a): Czytam i aż nie wierzę, jakie podobne miałyśmy przygody :wink:


Masz rację - żabka czy muszelka - emocje te same - i dla maluchów i dla nas :D



ines napisał(a):Tymona cały czas jestem z Tobą w podróży :)
Trogir to jedno z moich ulubionych miast w Chorwacji..lubię tam wracać :)


Bardzo się cieszę, że w tej podróży nie jestem samotna - w towarzystwie raźniej :D kolorowiej :D odważniej :D
Dziękuję
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.12.2008 21:23

Ja też, ja też :D Jestem, czytam, oglądam, podziwiam. Tym bardziej, że nie było nas jeszcze w Trogirze. Mieliśmy go zwiedzić w tym roku po drodze na Makarską Rivierę. Ale że po drodze to "po łebkach", to w końcu nie zwiedziliśmy wcale... :cry:
Ale właśnie dzięki takim relacjom powstają plany na następny rok, i następny, i następny...:D
Dziękuję za oprowadzenie wąskimi uliczkami Trogiru :wink: i za inspirację :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.12.2008 08:03

Może on tam stoi na stałe? :wink:
Obrazek
Obrazek
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 08.12.2008 09:26

maslinka napisał(a): Tym bardziej, że nie było nas jeszcze w Trogirze.
Ale właśnie dzięki takim relacjom powstają plany na następny rok, i następny, i następny...:D
Dziękuję za oprowadzenie wąskimi uliczkami Trogiru :wink: i za inspirację :)

Maslinko - jako że jesteś poszukiwaczką wąskich uliczek, to tam na pewno je znajdziesz :D
... i można się nawet poślizgać :wink: :D

JacYamaha napisał(a):Może on tam stoi na stałe? :wink:
Obrazek

może, może - w końcu trzeba wszystkim pokazać co się ma :wink: :D

ps. A tak przy okzaji - pamiętam, że jak czytałam Twoją relację, to sie ubawiłam :lol: , że ktoś chyba "wykupił" :wink: podobną wycieczkę do naszej :wink: , bo i Dubrownik (nawet zdjęcia mamy podobne) Mostar, Szybenik (widzę, że i Trogir) - My tylko do Zadaru i na Pag nie trafiliśmy, bo Omiś był przejazdem :wink: No i Wy na campie...
... ale my w tym roku też na camp!!
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 08.12.2008 09:39

Jak tak czytam i oglądam to nawet nie wiesz jak się cieszę, że już za 250 dni URLOP :D
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 08.12.2008 09:55

Marek73 napisał(a):Jak tak czytam i oglądam to nawet nie wiesz jak się cieszę, że już za 250 dni URLOP :D


250? - znaczy się jedziecie w sierpniu?
:papa:
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 08.12.2008 10:23

Tak jest. Wyjazd w niedzielę 16 sierpnia o 16.00.
Księgowi to mają konkretne plany :D
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 08.12.2008 10:50

Marek73 napisał(a):Tak jest. Wyjazd w niedzielę 16 sierpnia o 16.00.
Księgowi to mają konkretne plany :D

e... jestem pod wrażeniem (szczególnie tej 16-tej) :wink: :D
no ja jestem na etapie - "pi razy oko" :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Relacja mało rzeczowa - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone