Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relacja mało rzeczowa

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008
Relacja mało rzeczowa - cz.VII

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 19.11.2008 16:51

Plażowanie w Cavtacie
Dałam się nabrać. No cóż, każdemu się to czasem przytrafia. A ja nabrałam się na opis w Pascalu, który brzmiał następująco: "urokliwe miasteczko (...) trudno o lepsze miejsce do wypoczynku: spokojna woda, egzotyczna flora i infrastruktura turystyczna na wysokim poziomie" .

No więc, po takiej rekomendacji, mając na celu połączenie plażowania i zwiedzania, w środę (25 czerwca) pojechaliśmy do Cavtatu. A tam się okazało, że słowo "urokliwe"; dla każdego znaczy co innego :) Owszem, było miło i sympatycznie, ale "urokliwie" - to za dużo powiedziane :)


Dlatego w mojej wersji przewodnika wyraz "urokliwe"; zamieniłabym na "miasteczko, w którym trzeba się pokazać" :wink: :wink: , a to za sprawą wszechobecności Rosjan :?: , którzy grosza nie skąpią :wink:. (od razu zastrzegam, że Rosjan, a także inne narody lubię, ale sposób ich bycia był dla mnie nowy, więc trochę im się poprzyglądałam).

No bo jak tu się nie przyglądać, kiedy widzę przypływający do brzegu wielki, nowoczesny jacht, z którego wysiada bogato odziana para, mówiąca po rosyjsku. Po czym momentalnie zjawia się wielka czarna limuzyna, do której owi ludzie wsiadają. Normalnie wielki świat :D :wink:
I takich przykładów rosyjskiego wielkiego świata w Cavtacie było jeszcze kilka. No cóż, my mamy polską wyspę Ciovo, a Rosjanie Cavtat :wink: :)

O wilku mowa:
Obrazek


Nasz mały "lansik" w kawiarni:
Obrazek


Widoczek Cavtatowski:

Obrazek

i kolejny:

Obrazek

A co do plaż w Cavtacie - to są on mocno zorganizowane turystycznie, co dla jednych jest wadą, a dla innych zaletą. My natomiast wzięliśmy je z przysłowiowym "dobrodziejstwem inwentarza' - skoro takie one są, a dzieciaki mają umysł opętany przez wizję kąpieli morskich, to nie ma co wybrzydzać :) .


I tu mała dygresja. Siedzimy sobie na tej plaży, nie!... co ja gadam!... jakie siedzimy!... przecież mamy małe dzieci, i wcale nie siedzimy, tylko jesteśmy w nieustannej gotowości po to, żeby nasze dzieciaki się nie potopiły. :) :)

Tak więc, stoimy w pełnej gotowości na plaży, a tu nagle przychodzi chorwacka mama z takim ledwo chodzącym szkrabem, wkłada mu pływaczki, następnie wkłada go do wody i całkowicie wyluzowana zaczyna przygotowywać swoje ciało do pobierania kąpieli, ale słonecznej :) Następnie cała zabalsamowana zaczyna się opalać, nie zwracają uwagi co robi jej dziecię. W tym momencie przeżyłam szok!! Wieszczyłam katastrofę :wink: :) i wiecie co :?: ... nic się złego nie stało. Małe w pływaczkach unosiło się na wodzie jak taki koreczek, bawiło się przy tym doskonale.


I od tej pory wiedziałam, że z chorwackiej mamy trzeba brać przykład.
Tak więc robiliśmy wszystko, żeby kąpiele tak wygladały:

Obrazek
ale to było na Hvarze, więc nie uprzedzajmy faktów.... :D

a teraz przerwa na reklamy :wink:
Ostatnio edytowano 17.04.2009 17:00 przez Tymona, łącznie edytowano 2 razy
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 19.11.2008 16:57

Co do Cavtat mamy podobne zdanie :)
Wszechobecny lans i wcale tak pięknie nie jest jak opisują to przewodniki :evil:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 19.11.2008 17:26

Tymona jak zwykle z miłą chęcią przeczytałam Twoją relację :D
I dowiedziałam się, że nawet do Cro zaglądają Rosjanie :D
Jak byliśmy w 2001 roku w Turcji, też ich było pełno, ale był mały plus. Z Turkami można było się dogadać po rosyjsku :roll: Ja jeszcze jestem taki rocznik, że obowiązkowo pobierałam naukę w podstawówce i szkole średniej :lol: :wink:

A z chorwackich mam to musimy brać przykład i to mi się podoba jak dzieci od maleńkości pływają.... A moja córcia to się boi, niby pływa, ale..."Mamusiu nie zostawiaj mnie" :lol: :lol: :lol:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 19.11.2008 17:41

ines napisał(a):Co do Cavtat mamy podobne zdanie :)
Wszechobecny lans i wcale tak pięknie nie jest jak opisują to przewodniki :evil:


Dobrze wiedzieć, ze to nie tylko moje odczucia :)


anjas napisał(a):Tymona I dowiedziałam się, że nawet do Cro zaglądają Rosjanie :D

Ciekawe dlaczego akurat do Cavtatu :?: W innych rejonach ich raczej nie widać :?:


anjas napisał(a):A z chorwackich mam to musimy brać przykład i to mi się podoba jak dzieci od maleńkości pływają.... A moja córcia to się boi, niby pływa, ale..."Mamusiu nie zostawiaj mnie" :lol: :lol: :lol:


Naprawdę są mocno wyluzowane :D
pozdrawiam :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.11.2008 18:02

Tymona napisał(a):
anjas napisał(a):Tymona I dowiedziałam się, że nawet do Cro zaglądają Rosjanie :D

Ciekawe dlaczego akurat do Cavtatu :?: W innych rejonach ich raczej nie widać :?:


Na Istrię też Rosjanie i Rosjanki zaglądają, na kempingu Valkanela w wyborach miss 2008 (będzie o tym w relacji) startowały dwie Rosjanki, bez sukcesu, ale na pobliskim kempingu naturystycznym we Vrsarze drugi raz z rzędu wybory miss wygrała Rosjanka
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 19.11.2008 18:36

Rosjan było tez sporo na wyspie Brac i na Riwierze Makarskiej...
Także widać, że coraz więcej ich w Cro.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 19.11.2008 18:59

Ja z kolei , widzę coraz więcej Francuzów :wink: Na Bracu i Korculi opanowali najpiękniesze miejsca :) Widać , że się znają na pięknie :D
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 19.11.2008 19:05

mkm napisał(a):Ja z kolei , widzę coraz więcej Francuzów :wink: Na Bracu i Korculi opanowali najpiękniesze miejsca :) Widać , że się znają na pięknie :D

:lol:')

O tak, Francuzi opanowali Korculę, nawet z nimi pogadałam :D
Spotkałam ich jeszcze w Plitvicach i w Zivogosce - Blato. Nieźle popili sobie na fish -picnicu :wink: :lol:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 19.11.2008 19:15

oo Francuzi to na wyspę Brac i Hvar tłumnie przybyli...W Mostarze też dużo ich było...
Zresztą na Vidovej Górze mój mąż uciął sobie długa pogawędkę z miłym Francuzem...
Opowiadał, że ma jacht w Chorwacji i sobie pływa pół roku po Adriatyku, a następne pół spędza we Francji w Lyonie.
Dobrze mu :)
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 19.11.2008 19:21

ines napisał(a): pływa pół roku po Adriatyku, a następne pół spędza we Francji w Lyonie.
Dobrze mu :)


Też tak chciałabym ......mogę tylko powiedzieć......ech......... :cry:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.11.2008 20:14

anjas napisał(a):......mogę tylko powiedzieć......ech......... :cry:


A ja mogę powiedzieć .... OCH :lol:
Widzę nowa cromaniaczkę (500 postów przekroczone) i kolejną blondynkę {bez podtekstów) na forum :lol: :hearts: :hearts: :hearts:

Ps. Ciekawe jak Cię kolega Dareczek powita :wink:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 19.11.2008 20:21

Janusz Bajcer napisał(a):
anjas napisał(a):......mogę tylko powiedzieć......ech......... :cry:


A ja mogę powiedzieć .... OCH :lol:
Widzę nowa cromaniaczkę (500 postów przekroczone) i kolejną blondynkę {bez podtekstów) na forum :lol: :hearts: :hearts: :hearts:

Ps. Ciekawe jak Cię kolega Dareczek powita :wink:


Dziękuję Janusz za powitanie :!: Ale to dzięki Tobie i innym mam nadzieję, że w przyszłości stanę się prawdziwą cromaniaczką.... Dużo się uczę i czytam :D
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 19.11.2008 20:33

Janusz Bajcer napisał(a):
anjas napisał(a):......mogę tylko powiedzieć......ech......... :cry:


A ja mogę powiedzieć .... OCH :lol:
Widzę nowa cromaniaczkę (500 postów przekroczone) :lol: :hearts: :hearts: :hearts:


I ja też OCH! Jak miło Cię zobaczyć :) :)
No i gratuluję tych 500-set (przyznam się, że to Pan Janusz pomógł mi zauważ :):) :hearts:

pozdrawiam wszystkich gości :) :papa:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 19.11.2008 21:09

Tymona napisał(a):I ja też OCH! Jak miło Cię zobaczyć :) :)
No i gratuluję tych 500-set (przyznam się, że to Pan Janusz pomógł mi zauważ :):) :hearts:

pozdrawiam wszystkich gości :) :papa:


Miło mi Tymona. To Ty już wiesz jak wyglądam, ale może niedługo w realu nawet pogadamy :roll: Oby nie było ślizgawicy :!:

:papa:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 19.11.2008 21:15

anjas napisał(a):
Tymona napisał(a):I ja też OCH! Jak miło Cię zobaczyć :) :)
No i gratuluję tych 500-set (przyznam się, że to Pan Janusz pomógł mi zauważ :):) :hearts:

pozdrawiam wszystkich gości :) :papa:


Miło mi Tymona. To Ty już wiesz jak wyglądam, ale może niedługo w realu nawet pogadamy :roll: Oby nie było ślizgawicy :!:

:papa:

Oby, oby, bo my z kolei z Gdyni (ze Swiąt) wracać bedziemy :)
:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Relacja mało rzeczowa - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone