Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poratujcie! Co kupić?

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.03.2008 22:02

Rysio napisał(a):.... W dalszym ciągu uważam że dla średnio zaawansowanego użytkownika S9600 będzie optymalnym wyborem za optymalne pieniądze :wink:

Szczera prawda :!: :lol: Rysiek dobrze prawi :wink:
Dodatkowo cena tego aparatu sięgneła dna :lol: jeszcze 1,5 roku temu przekraczała 2000 - teraz można to kupić za jedyne 1269 zł i najważniejsze z gwarancją Fuji Polska a nie jakąś badziewiancką gwarancją europejską.
Pozdrav :papa:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 04.03.2008 22:24

Panowie,

te dywagacje zaczynają mnie już śmieszyć. To, że coś jest większe, albo ma czegoś więcej nie znaczy, że ma być droższe. I analogicznie w drugą stronę. Jak już porównujecie z autami, to są autka małe, kosztujące tyle, co dużo większe SUVy. I ludzie je kupują :) Po prostu jak ktoś chce mieć Mini Coopera i stać go na to, to zapłaci za niego tyle, co za większe i wypasione autko. I co z tego, że małe, czerwone, nie wejdzie 4-osobowa rodzinka na wakacje do Cro? ;)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 05.03.2008 11:30

Aniu, tyle, że najczęściej Ci co kupują Coopera a mają rodziny, mają również tego dużego SUVa w garażu i nim na wczasy pomykają :wink:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 05.03.2008 11:45

Rysio napisał(a):Aniu, tyle, że najczęściej Ci co kupują Coopera a mają rodziny, mają również tego dużego SUVa w garażu i nim na wczasy pomykają :wink:


Eeeetam - różnie z tym bywa ;) Bo latają samolotem i na miejscu wypożyczają :P
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 05.03.2008 16:24

Warto też pamiętać, że pewnie 90% nabywców aparatów, w tym lustrzanek, (nie opieram sie na żadnych badaniach - tak tylko mniemam :wink:) pozostaje przy robieniu zdjęć pamiątkowych - niczego tego typu fotografiom nie ujmując.

Jak na takie - jak najbardziej racjonalne i zrozumiałe - potrzeby, taki czy inny zaawansowany kompakt to i tak dużo. Nie ma więc co przedwcześnie szaleć - będzie na to ewentualnie czas po przejściu do tych pozostałych 10%...

PZDRV
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 05.03.2008 17:06

Pewnie, na wszystko przyjdzie kolej i jak już wcześniej pisałam najpierw coś lepszego niż mam (niekoniecznie zaraz mercedes lub ferrari :wink: ), co i tak sprawi mi sporo radości-ja nie muszę mieć, bo inni mają- i tak rozpracowanie nowego Fujika zajmie mi sporo czasu :) Lubię się czasami pobawić i nie pozostaję tylko i wyłącznie przy fotkach pamiątkowych.A może za jakiś czas przeskoczę do tych 10%, a może i nie ... kto wie.

:D :D dziś zamówiłam mojego Fuji S9600 :D :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.03.2008 20:57

AnetaA napisał(a):.....i tak rozpracowanie nowego Fujika zajmie mi sporo czasu :) ...

:D :D dziś zamówiłam mojego Fuji S9600 :D :D

Gratuluje zamówienia :lol:
A co do tego "rozpracowywania" - nie martw się menu jest wyjątkowo intuicyjne a przez to proste - długo nie będziesz musiała się uczyć :wink:
:papa:
wojtek.
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 10.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek. » 14.03.2008 14:15

Plumek dasz rade ludzie na szczęście nie są jednakowi , jeden lubi to drugi tamto. 8) Co do S9600 kilku moich znajomych używa tego aparaciku i robią całkiem fajne fotki
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 14.03.2008 15:06

wojtek. napisał(a):Plumek dasz rade ludzie na szczęście nie są jednakowi , jeden lubi to drugi tamto. 8) Co do S9600 kilku moich znajomych używa tego aparaciku i robią całkiem fajne fotki


Wojtek :) Ale o co chodzi? 8)
wojtek.
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 10.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek. » 10.04.2008 13:37

to chodziło o :

Panowie,

te dywagacje zaczynają mnie już śmieszyć... powiedział plumek
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 11.04.2008 20:40

wojtek. napisał(a):to chodziło o :

Panowie,

te dywagacje zaczynają mnie już śmieszyć... powiedział plumek


Ja również tak mówię. Śmieszne i na dodatek, ten co posiada "lustro" mysli że posiada dużo. Niech sobie tak myśli i nie należy mu w tym przeszkadzać. :wink: Ja nabyłem "małpkę" i jestem aż nadto zadowolony. Zdjęcia pstryka takie że "lustrem" takich nie osiągałem. Najważniejsze jednak ... nieduże i w razie potrzeby do kieszeni się zmieści. :D :lol:
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 20.04.2008 22:54

woka napisał(a): Najważniejsze jednak ... nieduże i w razie potrzeby do kieszeni się zmieści. :D :lol:

To jest właśnie główny problem jak dla mnie - gabaryty lustrzanki. Poza paroma wyjątkami (np. Olympus) wszystkie lustrzanki to niestety cegły, które w związku z tym nie zawsze ma się pod ręką bo nie chce się tego nosić. Co prawda mój obecny kompakt (Canon A610) do najmniejszych nie należy ale zawsze mam go przy sobie bo jednak do kieszeni spodni wchodzi (bojówki mają spore kieszenie) a w aucie mam go zwykle w miejscu przeznaczonym na puszkę Coca-Coli :)
I dzięki temu sporo nafociłem przy różnych przypadkowych okazjach, gdzie lustrzanki pewnie nie miałbym pod ręką. Tyle że jakość zdjęć z lustrzanek bije na głowę każdy kompakt i tu koło rozważań się zamyka. Wychodzi mi że warto mieć i kompakt i lustrzankę :) kompakt zawsze pod ręką "gotowy do strzału" a lustrzankę jak się specjalnie idzie na focenie. Dlatego rozglądam się za czymś w stylu Nikona D80, Sony A300, Olympus 510, może Pentax K10 etc i przed wakacjami coś będę chciał wybrać. Prawda jest taka że przy obecnym kursie Euro niezłą lustrzankę można już kupić za ok. 2,5k PLN, więc majątek to nie jest zważywszy że służy to przez wiele lat.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 21.04.2008 00:40

Plumek napisał(a):
wojtek. napisał(a):Plumek dasz rade ludzie na szczęście nie są jednakowi , jeden lubi to drugi tamto. 8) Co do S9600 kilku moich znajomych używa tego aparaciku i robią całkiem fajne fotki


Wojtek :) Ale o co chodzi? 8)


wojtek. napisał(a):to chodziło o :

Panowie,

te dywagacje zaczynają mnie już śmieszyć... powiedział plumek


No i dalej nie wiem, o co chodzi - znaczy z czym mam dać radę ;)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 21.04.2008 13:00

meeg napisał(a):Ok - wybieram pomiędzy pentaxem k10d i k20d.
W szafie mam starego analoga mz50 i to od niego chciałam wykorzystać szkło o zakresie 28-80mm. Obecnie też miałam kompaktowego pentaxa i chyba się do tej marki trochę przyzwyczaiłam. Poza tym k10 miała dobre notowania, a k20 - na jednej z witryn trochę ją zjechali, ale chyba ogólnie nie jest z nią najgorzej.
Mój małżonek radzi abym brała k20 i właśnie z czasem dokupić - coś ze szkieł. Myślałam nawet aby od razu jakąś sigmę 70-300 apo dg, albo tamrona 70-300 LD Di makro - właśnie ze względu na makro i górną ogniskową. Te obiektywy są dość tanie i mimo iż mają plusy i minusy to na początek jeden z nich mnie kusi. Tylko mimo, iż są tanie to przy kwocie za body muszę się chyba jeszcze wstrzymać (a chciałabym już!)

Zamiast uniwersalnego kita miałabym ten stary obiektyw a za jakiś czas uzbierałabym na jakiś szerokikąt.

Natomiast kupując k10 biorę go z kitem, w/w sigmą albo tamronem i jeszcze jakieś filtry.

W takim razie proponuję tę dyskusję przenieść tutaj ;)

Pytanie zasadnicze:
Wiesz ile waży zdjecie w 10 MPix :?: ok 4-5 MB JPG ja tego nie wykorzystuję :!: Komputer mi tego nie obrabia :!: a z 5 MPix możesz robić doskonałe odbitki papierowe formatu 50x75 cm :lol: zastanów się... czy będziesz robić wydruki wielkoformatowe ze swoich zdjęć (14,6 MPix - K20) :?: Jak już gdzieś pisaliśmy tutaj w lustrzance dobre szkla to 3/4 dobrego technicznie zdjecia...

Pozdrav :papa:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 21.04.2008 13:25

Z pełnym szacunkiem Lesio ale nie pieprz :D http://www.wilab.pl/przygotowanie.html
Pomijam tu kwestie cropowania itp. Po drugie nie ilość Mpix jest najważniejszą różnicą tych 2 aparatów o czym napisałem w poprzednim topicu :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Poratujcie! Co kupić? - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone