Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

czy jest sens jechac z wozkeim do Plitvic?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ktosiek_67
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ktosiek_67 » 07.02.2008 03:04

Branie wózka do Plitwic nie ma sensu. Tłok i przepychanie sie po kładkach i schodach . Chyba , że zwiedzicie tylko część- statek + autobus ale wtedy ominie was wiekszość widoczków.
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 07.02.2008 13:32

my mamy ten sam dylemat ale moi rodzice którzy byli 2 lata temu odradzili nam, poczekaj jakieś 2-3 lata będziesz miał po co wrócić do CRO
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.02.2008 14:29

dg napisał(a):my mamy ten sam dylemat ale moi rodzice którzy byli 2 lata temu odradzili nam, poczekaj jakieś 2-3 lata będziesz miał po co wrócić do CRO


Nie ma co czekać 2-3 lata, tylko kupić nosidełko turystyczne. Dzięki niemu byliśmy we trójkę i w jaskini i wysoko w górach (Polski, Słowacji i Chorwacji). Plitvice natomiast przedeptał we wrześniu na własnych nogach... :D
Pozdraviam
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 07.02.2008 14:31

z nosidełkiem w 25-30 upale - mucios gracias
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.02.2008 14:39

dg napisał(a):z nosidełkiem w 25-30 upale - mucios gracias


Jak widać, można - nie koniecznie trzeba.

Obrazek
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 07.02.2008 14:58

zawsze można tylko trzeba się zastanowić czy warto? Ty stwierdziłeś że tak ja że nie plusy/minusy i tyle :)
fryta1981
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 04.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fryta1981 » 07.02.2008 20:18

Ja też jestem za :D Zdjęcie co prawda z Polski, ale było około 30 stopni :lol: Myślę, że dobrym rozwiązaniem na słońce jest taki daszek. No i trzeba też pamiętać o dużej ilości picia :D
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.02.2008 21:05

Tematem przewodnim jest czy do Plitvic warto wziąść wózek. Według mnie np. we wrześniu, gdy nie ma nawału turystów, kładki są puste, to można tak skonfigurować sobie wycieczkę, że bedzie całkiem udana. Potrzebny jest tylko wózek na dużych kołach z dobrą amortyzacją plus trochę chęci i któś do pomocy na schodach. Tak to oceniam, gdyż właśnie we wrześniu spotkaliśmy w Plitvicach małżeństwo z wózkiem i wyglądali na zadowolonych :wink:
Dodam tylko, iż zanim dorobiliśmy się nosidła, żona przejechała wózkiem z pięciomiesięcznym synem z przełeczy Krowiarki do schroniska na Markowych Sczawinach pod Babią Górą. Kto szedł - wie jak ten pięcio kilometrowy szlak wygląda...
Wszystko zależy od tego kto co lubi i co preferuje.

Takie nosidła to rewelacyjne rozwiązanie dla ludzi, którzy mają choć odrobinkę turystycznego zacięcia. Ja mam właśnie to minimum i dlatego nie wyobrażam już sobie innego rozwiązania.

Fajny ten Jack Wolfskin - przyjaciółka ma podobne nosidło.
Mamy daszek, ale chłopak prostestuje, gdyż nie widzi wszystkiego.

Pozdovienia dla "tragarzy" , "wózkowych" i tych co im się nie chce ani tak ani tak - też mają rację :wink: :papa:
fryta1981
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 04.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fryta1981 » 08.02.2008 00:53

To czy w ogóle warto się pchać do Plitvic z wózkiem zależy w głównej mierze od miesiąca w którym się tam wybieramy. Pewnie jesienią i po sezonie się da i może być całkiem miło. Natomiast uważam, że w sezonie mija się to z sensem. Musi być to bardzo niewygodne i mam wrażenie że trochę niebezpieczne zarówno dla dzieciaka jak i dla osób mijanych. No i całe zwiedzanie traci przyjemność. Tak przynajmniej myślę.
Natomiast dać się na pewno da o każdej porze roku. Już nie takie cuda na szlakach widziałam. Między innymi bardzo modną mamę, która wjechała na śnieżkę (droga to "kocie łby w wersji hard core") spacerówką z bardzo małymi kółkami. Nie wiem jak ona to zrobiła, ale widać się dało :-) Dodam, że sama mama dla utrudnienia miała na nogach szpilki 8O
Interseal to masz dzielną żonkę :D Nasz maluch daszek lubi, a nawet dobrze się nim bawi :D
Powodzenia w przemierzaniu Plitvic. Z wózkiem czy bez :papa:
fryta1981
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 04.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fryta1981 » 10.02.2008 00:46

Plitvice w sezonie

Obrazek
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 11.02.2008 08:59

ale tak podobno jest tylko na najmniejszej pętli im wyżej tym luźniej, ale widok - masakra :roll:
fryta1981
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 04.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fryta1981 » 11.02.2008 10:10

Nie wiem, jeszcze nie byłam :lol: Ale zdjęcie robi wrażenie 8O
Pewnie gdyby tak było wszędzie to ludzie by się nie pchali w sezonie, więc pewnie masz rację :D
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 20.02.2008 16:55

A my w zaszłym roku , w sezonie (ale mocnym popołudniem) z wózkiem-spacerówką, w który siedziała roczna córcia (synek 3-latek juz sam maszerował) zwiedziliśmy Plitvice (no i przede wszystkim takich jak my - czyli z wózkiem-było wielu). I dziś mamy piękne wspmnienia i ładne zdjęcia.
Weszliśmy bramąII i zaczęliśmy od schodzenia ze schodów, a to zawsze łatwiej. Potem zawędrowaliśmy do statków. Przepłynęliśmy na drugą stronę (co dla dzieci było wielką atrakcją), a wróciliśmy autobusem (co też było rozrywką dla dzieci)
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
czy jest sens jechac z wozkeim do Plitvic? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone