Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Petrčane k. Zadaru

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003
Petrčane k. Zadaru

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 20.01.2008 16:34

Petrčane k. Zadaru.

Dla nas to zupełnie nieznane miejsce.

Czy ktoś z was był w tej wiosce'vel'miasteczku?
Dokąd wypuszczaliście się na wycieczkowe wypady?
(w bliższej i dalszej okolicy)

Będę wdzięczna za parę słów/opinii.
P.s. nie mówcie, proszę, że nie warto, bo ... już zaklepaliśmy apartamenty [Villa Batur] :oczko_usmiech: :devil: )
mirek109
Cromaniak
Posty: 652
Dołączył(a): 27.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek109 » 20.01.2008 17:11

a to ja napisał(a):Petrčane k. Zadaru.

Dla nas to zupełnie nieznane miejsce.



:)
Przyjaciej Google podpowiada :)
http://petrcane-petrczane.chorwackie.pl/

Powodzenia :)
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 20.01.2008 17:43

Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 20.01.2008 18:32

Z atrakcji bliższych Zadar (bardzo niedoceniany, a dla mnie szczególny-pierwszy pobyt w HR), rzut beretem masz też do antycznego Ninu , jak lubicie górskie wąwozy to można ruszyć do parku narodowego Paklenica.
Jak dla mnie obowiązkowa wycieczka to rejs na Kornaty, ale Ty z tego co wiem wodę wolisz oglądac z brzegu ;) Warto sie przełamać :lol:
My sobie popłyneliśmy też na wycieczkę na Ugljan (fajny widok z góry z wieżą telewizyjną na Zadar).
Blisko jest też Sibenik i wodospady Krka także będziecie mieli co robić plus oczywiście jakiś mały spot np. w Kalebovej :D :wink:
jabu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 24.01.2006
okolice Zadaru

Nieprzeczytany postnapisał(a) jabu » 20.01.2008 18:33

:D :D :D :D
Byliśmy z rodziną w okolicach Zadaru w miejscowości Punta Skala (4 lata temu). Tam, gdzie byliśmy było spokojnie i wspaniale. Plaża oczywiście kamienista, ale łagodna z pięknymi widokami na Pag i Alpy Dynarskie. Brzegiem morza chodziliśmy do Petrcane na obiady.
Wyjeżdżaliśmy na krótkie wypady: Zadar, miasteczko Nin, Park Narodowy Plitvice, malownicze wodospady na rzece Krk.
Można zwiedzać więcej, ale byliśmy tydzień (pierwszy tydzieś spędziliśmy na istrii, drugi właśnie w punta Skala)
Bardzo polecam te okolice. Dalmacja jest cudowna i życzę słońca i miłego wypoczynku.
Janusz :) :) :)
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 25.01.2008 00:18

Wpisując w forumową wyszukiwarkę "Petrčane" miałam nadzieję znaleźć choćby krótki opis któregoś z cro.pelkowiczów.
I że nie będę "przecierać szlaków" :oczko_usmiech:

Tym bardziej dziękuję wszystkim powyżej, że im się chciało napisać parę słów w temacie i ... na temat :)

(mam nadzieję, że nie wylądujemy w apartamentach, o których piszą że były kiedyś ... kościołem, który zaadoptowano do celów turystycznych)

P.s. gdyby ktoś-coś wiedział ponad to, to bardzo proszę o swoje opinie.
Bo i tak TAM pojedziemy.
Zwłaszcza że tyle ciekawych miejsc do odwiedzenia jest wokół ... .
Pozdraviam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.01.2008 09:16

a to ja napisał(a):P.s. gdyby ktoś-coś wiedział ponad to, to bardzo proszę o swoje opinie.
Bo i tak TAM pojedziemy.
Zwłaszcza że tyle ciekawych miejsc do odwiedzenia jest wokół ... .
Pozdraviam


Obrazek

Dorotko - jeśli nie byłaś w tym regionie Chorwacji, to wybór miejsca bardzo dobry.
Ja byłem w tym regionie dwa razy, ale na kempingu w pobliskim Zatonie.
Wszytko co najciekawsze jest w pobliżu Petrćane podał Ci Maciej.
Od siebie dodam, że na zwiedzanie Wąwozu Paklenica należy wybrać się wcześnie rano i przy chłodniejszej pogodzie, bo ok południa jest tam bardzo gorąco - prawie jak w piecu :wink:
Zadar - "rzut beretem" :wink: i chodzisz po pięknej, ciekawej starówce oraz możesz posłuchać jak grają "morskie organy".
Oprócz tych miejsc co wymienił Maciej - można jeszcze , jak wystarczy czasu -pojechać na wyspę Pag (przeprawa mostowa), bo to bardzo ciekawa wyspa.

Punta Scala Petrčane

:papa:

Ps. O Zadarze w relacji z 2006 r. - pewnie masz to zapisane, ale jakby gdzieś 'wyparowało" z komputera , to przypominam.
Ostatnio edytowano 25.01.2008 09:35 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.01.2008 09:27

Janusz Bajcer napisał(a):można jeszcze , jak wystarczy czasu -pojechać na wyspę Pag (przeprawa mostowa), bo to bardzo ciekawa wyspa.


Tak, PAG koniecznie :!: :D
Oprócz 'obowiązkowego' spacerku po niewielkim miasteczku Pag, trzeba koniecznie pojechać trochę dalej główną drogą i z wspaniałego punktu widokowego :!: podziwiać panoramę miasta i Velebitu

Poza tym polecam dojechanie na sam koniec, północny cypelek Pagu, gdzie w miejscowości Lun rośnie bardzo stary gaj oliwny, oraz ostatnią miejscowość Tovarnele.

No i okolice Paskiego mostu też są ciekawe 8)

A poza tym, cała wyspa niezwykle jest piękna w swej surowości :D
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 25.01.2008 09:50

a to ja napisał(a):Petrčane k. Zadaru.


Byłem w 2004 roku we wsi Kozino koło Petrcane. Samo Petrcane nie wywołuje ani negatywnych ani pozytywnych wrażeń - ot małe miasteczko z promenadką i plażą. Owa plaża jest chyba największym utrapieniem całego miasteczka: żwirowa, zacieniona wąskim pasem krzewów, z bezpiośrednio przy niej położoną drogą dojazdową do hotelu na półwyspie i apartamentów.
W weekendy żwirowa plaża powoduje najazd turystów z dziećmi. Woda niezbyt przejrzysta z uwagi na a)żwir w pierwszej części i b) piach z trawą morską w drugiej części. Przy plaży mnóstwo budek z badziewnym jedzeniem i lodami.


W miasteczku była genialna pizzeria, ale w tym roku (ups w 2007) była zamknięta na 4 spusty.

Pozostałe dwie plaże: a) plaża przy apartamentach położonych bezpośredni przy brzegu: chorwacki standard; beton, skały i jakieś wyrzeźbione wejścia do wody. b) plaża należąca do ośrodka wczasowego (ale nie hotelu na półwyspie) zbudowana z wielkich betonowych płyt porośniętych śliskimi glonami - masakra

Teraz zalety::lol:
Nin o rzut beretem, Zadar (10-12km), Pag, Paklenica...
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 25.01.2008 15:04

nigdy tam nie bylem,ale jak Janusz Bajcerek cos napisze to az sie chce zmienic plany........na razie ciagle nie nasycilem sie jeszcze pld dalmacja,ale moze kiedys .........zycze udanego wypoczynku.
VValdek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 24.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) VValdek » 25.01.2008 16:57

kulka53 napisał(a):A poza tym, cała wyspa niezwykle jest piękna w swej surowości :D

Taaa.... istny księżycowy krajobraz :(
To oczywiście rzecz gustu, ale mi osobiście, mojej rodzince i znajomym, paski krajobraz nie szczególnie się podobał.
Ale trzeba oczywiście zobaczyć, żeby wyrobić sobie własną ocenę ;-)
Danka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 16.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Danka » 25.01.2008 17:24

Dorotka , popieram przedmówców, jak tylko starczy Wam czasu , to do zwiedzania jest naprawdę w tych okolicach sporo... my będąc w 2004 roku w Ninie , "zaliczyliśmy" te atrakcje , o których pisał Maciej czy
Janusz... polecam wyprawę na Pag , historyczne miasteczko Nin, wyprawę na Kornaty no i Zadar
jeżdżąc trafiliśmy i do Petrcane , to takie turystyczne miasteczko / jakich w Chorwacji wiele/,dużo apartamentów , były sklepiki ,lodziarnie , jedliśmy tam również obiadek ... przez te prawie 4 lata napewno się rozbudowało...
udanego urlopu... :D
analyser
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) analyser » 09.04.2008 16:02

super miejsce polecam plaże punta skala ,jeśli chcesz to przesle ci kilka zdjęć .

pozdrawiam analyser
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 09.04.2008 23:49

Pytasz, czy chcę?
Oczywiście :D

E-maila mam w profilu.
I jeszcze jedną znajomą rodzinkę na wyjazd - w realu.

Pozdraviam
analyser
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) analyser » 10.04.2008 18:32

witaj
mój e-mail :
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
podaj mi swój e-mail
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone