Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Programy do obróbki zdjęć cyfrowych

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
matkaboska
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 01.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) matkaboska » 10.03.2007 21:20

Zrobiłam dla zabawy ostry retusz fotki z tancerzami :) Zdjecie bardzo mi się spodobało i pobawiłam się nim. Oto 2 wersje:
Obrazek
Tu zabawka dla podkreślenia fajnych kolorów strojów tancerzy :)
Obrazek
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 13.03.2007 13:22

"Po" jest jak dla mnie zbyt "rozmyte" patrzę na nie i mam wrażenie, że muszę założyć okulary, bo mi ostrość gdzieś uciekła :(.

Ładnie wyretuszowałaś tancerkę - łopatka i mięsień na udzie. Ale czy aby o to chodzi :?:. To już zaczyna być iluzja, malarstwo...

Pozdrav :papa:
matkaboska
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 01.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) matkaboska » 13.03.2007 13:38

Leszek Skupin napisał(a): Ale czy aby o to chodzi icon_question.gif. To już zaczyna być iluzja, malarstwo...

Rozumiem o czym mówisz, ale to zależy od podejścia. Już dziś pisałam, że jestem bardziej grafikiem niż fotografem. Dla mnie zdjęcie jest polem pracy. Bardzo szanuję i podziwiam fotografów którzy mało korzystają z programów do obróbki, ale ja właśnie tworzę w ten sposób. Chciałam tu na forum przedstawić trochę inne(moje) podejście do fotografii.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 13.03.2007 13:42

OK ale we wszystkim trzeba zachować umiar ;)
matkaboska
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 01.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) matkaboska » 13.03.2007 13:48

OK ale we wszystkim trzeba zachować umiar icon_wink.gif

Tego "przytyku" akurat nie zrozumiałam ;) Grafika komputerowa nei zna czegoś takiego jak umiar ;)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 13.03.2007 14:00

Grafika może nie zna, ale człowiek powinien znać ;)
Nie był to "przytyk"... taka polemika ;)
matkaboska
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 01.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) matkaboska » 13.03.2007 14:37

Grafika może nie zna, ale człowiek powinien znać icon_wink.gif
Nie był to "przytyk"... taka polemika

polemika :) śliczny eufemizm ;)
Zależy co chcemy osiągnąć. Ja chciałam się pobawić fajną fotką i wyretuszowałam ją maksymalnie ;) Jeśli byłoby to zdjęcie czysto reporterskie i nie miałoby wad to super nic nie ruszamy. Jeśli powiedzmy klient powiedziałby mi "Ja chcę idealne zdjęcie. Wyretuszowane i gładkie" No to siadam i czyszczę ;) A po godzinach dla własnej przyjemności przekraczam granice realizmu :D
Pozdrawiam (a zabawa tym zdjęciem tancerzy była przyjemnością!)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 13.03.2007 14:47

matkaboska napisał(a):(a zabawa tym zdjęciem tancerzy była przyjemnością!)

Miło, że się podobało zdjęcie :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 17.03.2007 16:25

Etapy obróbki zdjęcia na potrzeby forum programem NIKON Capture NX :D

1. Surówka
Obrazek

2. Wygładzone szumy, zwiększone nasycenie
Obrazek

3. Pokolorowane niebo
Obrazek

4. Efekt końcowy - "Zdjęta" mgła z prawej części zdjęcia
Obrazek

:papa: ;)
matkaboska
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 01.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) matkaboska » 17.03.2007 16:34

Bardzo fajnie :)
Tylko antenkę usunąć i było by suuuuper ;)
pozdrav
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 17.03.2007 17:00

a mi się antenka podoba :) do celów pocztówkowych bym ją usunął, ale na potrzeby forum jest realistycznie :lol:
matkaboska
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 01.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) matkaboska » 17.03.2007 17:10

Rysio napisał(a):do celów pocztówkowych bym ją usunął, ale na potrzeby forum jest realistycznie

No właśnei o czymś takim mówie :)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 17.03.2007 17:31

A nikt nie zwrócił uwagi na cudo jakie się na tym zdjęciu dzieje :lol: mianowicie po prawej stronie w gęstwinie budynków jest jeden który ma oświetloną ścianę od wschodu a zdjęcie było robione przy zachodzie słońca :lool:

P.S. Sam nie wiem jakim cudem tak się stało i czego to może być efekt 8O

P.S. 2. Być może to ogromna ściana katedry posłużyła za ekran dla promieni zachodzącego złońca, ale pewien nie jestem :?
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 17.03.2007 20:07

piotrekwawa napisał(a):
niezawodny napisał(a):Jeśli to możliwe to podawajcie linki do dobrych, gratisowych programów zdjęciowych żeby można sobie je było ściągnąć 8)


ja polecam:

www.picasa.com

za darmo i ekstra 8)


Śiągnęłam właśnie Google Picasa i zainstalowałam :) Program skatalogowął mi zdjęcia i filmy :) Mam tego badziewia u siebie... 17303 sztuki :) Nic dziwnego, że już dyski wysiadają ;)

Troszkę się pobawiłam tym programem - i jednak nieco prymitywny jest :( Czy moze ja czegoś nie umiem?

Picasa jest do nieczego :( Jak dla mnoie oczywisćie :) Za namową Richa72 pobawiłam się trialem FotoOffice3 i... ro jest to :) Mniej skomplikowane od PhotoShopa, tańsze (heh), a ma podobne funkcje. oto efekt mojej zabawy sprzed 5 minut :) Najfajniejsze jest dodawanie ramek - proste, jak drut!

Obrazek
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 18.03.2007 09:51

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Programy do obróbki zdjęć cyfrowych - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone