Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bazylka5
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 10.03.2006
Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bazylka5 » 07.09.2006 21:10

Witam
kilka zdjęć na początek. Może kogoś zainteresują na tyle żeby zobaczyć jak to wygląda w oryginale
Obrazek

Niestety nie wychodzi mi powiększanie
Ostatnio edytowano 17.10.2006 19:36 przez Bazylka5, łącznie edytowano 1 raz
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 07.09.2006 23:36

Bazylko5 - może uda mi się coś podpowiedzieć z tym wklejaniem.

Krok po kroku - jak dla takich laików w temacie jak ja :)
Na podstawie ImageShack'a.

niebieskie - napisy w ImageShacku
pogrubione - czynności do wykonania

1. Zakładasz folder na fotki "robocze" i kopiujesz tam wybrane do wklejenia zdjęcia - żeby nie pozmniejszać orginałów.

2. W "roboczych" zmniejszasz fotki np. do rozmiaru 800x600 - żeby przy wklejeniu dużego zdjęcia przesadnie nie rozciągnąć strony wszerz
(np. w Photoshopie)

3. Wchodzisz stronę: www.imageshack.us

4. Klikasz w Przeglądaj... i wybierasz ze swego dysku folder z "roboczymi" fotkami .
Klikasz w potrzebną do wklejenia fotkę (zapis pojawi Ci się w białym polu obok "Przeglądaj...")
np. fotka nr 010

Aby zrobić coś dalej musisz wpierw ustalić, czy wklejasz duże (A) czy małe (a) zdjęcie.

DUŻE
5A. Klikasz w pole host it! i czekasz (uploading), aż Ci się otworzy nowa strona Imageshacka - z Twoją fotką.

6A. Zaznaczasz pole obok zdania Direct link to image i kopiujesz zawartość pola z lewej.

7A. Wklejasz to do swego postu pamiętając o wpisaniu tuż przed symboli: [img]a%20tuż%20za%20symboli:[/img]
i wychodzi coś takiego:
Obrazek

MAŁE
5a. Klikasz w pole host it! i czekasz (uploading), aż Ci się otworzy nowa strona Imageshacka - z Twoją fotką.

6a. Zaznaczasz pole obok zdania Thumbnail for forums (1) i kopiujesz zawartość pola z lewej.

7a. Po prostu wklejasz to do postu
i wychodzi coś takiego:
Obrazek


8a. Jeśli chcesz wkleić na forum małe zdjęcie BEZ NAPISÓW - zaznaczasz "ptaszkiem" kwadracik przy zdaniu remove size/resolution bar from thumbnail?
- zanim klikniesz w "host it!"
i wychodzi coś takiego:
Obrazek

Oglądając gotowe małe zdjęcia i klikając na nie - będą się otwierać ich powiększenia.

I to wszystko! :-)
Mam nadzieję że nic nie pokręciłam.

Jeżeli nie zmniejszysz wcześniej swego zdjęcia - o czym wspomniałam wyżej - wyjdzie Ci coś tak wielkiego:

{tu był "olbrzym", ale rozsadzał stronę więc ... go wyautowałam}

Niestety.
Często - nie z Twojej winy - w trakcie korzystania z programu pojawia się napis

<<BŁĄD Żądany URL nie może zostać sprowadzony>>

i wtedy .. nic nie poradzisz.
Trzeba czekać na .. sprzyjający moment ;-)

Jeny! - zrobiła się z tego .. instrukcja obsługi :wink: :lol:

Pozdraviam i .. czekam na Twoje fotki
Ostatnio edytowano 08.09.2006 20:18 przez a to ja, łącznie edytowano 1 raz
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 08.09.2006 08:46

Kilka podpowiedzi do Atojkowej instrukcji:
Nie musisz zmniejszać zdjęć przed"uploadingowaniem" :lol: bo po wybraniu zdjęcia i przed kliknięciem w "host it" możesz sobie wybrać rozmiar na jaki fota ma być "przehostowana" :lol: (musi być "zaklikany"kwadracik resize image)

Obrazek

Nie jest też konieczne wpisywanie przed linkiem do zdjęcia symbolu [img], bo fotki z ImageShacka wklejają się fo forumów i bez tego.
Pozdrav.
Bazylka5
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 10.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bazylka5 » 08.09.2006 11:14

Bardzo Wam dziękuję na instrucje. Popróbuję. Mam nadzieję,że z dobrym efektem. pozdrawiam
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 08.09.2006 11:59

Wojan!
Nie mogłeś mi tego wcześniej powiedzieć? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jak zwykle - kombinowałam za dużo :oczko_usmiech:

Dzięki za podpowiedź.
Bazylka5
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 10.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bazylka5 » 08.09.2006 15:59

Poćwiczyłam a teraz efekt. Jeszcze raz dziekuję za pomoc
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dwie pierwsze fotki to zdecydowanie nie Hvar, ale nich już będą
Ostatnio edytowano 08.09.2006 16:32 przez Bazylka5, łącznie edytowano 7 razy
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 08.09.2006 16:08

Bravo! :D
Gdybym nie wkleiła swojego olbrzyma - to, co wkleiłaś wyglądałoby jeszcze "zgrabniej".
Ale się nie martw - na "stronie 2" będzie już normalna szerokość strony (chyba że ktoś znowu wklei jakiegoś wielkoluda)

Pozdraviam i ... czekamy na Twoje fotki z Hvaru
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 08.09.2006 17:24

Dorotko "olbrzyma" możesz usunąć i po kłopocie :lol:
Bazylka - extra fotki,czekam na więcej Hvaru :)
Pozdrav.
Bazylka5
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 10.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bazylka5 » 08.09.2006 18:24

Jeszcze kilka. Troche długo trwa to przerzucanie zdjęć

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 08.09.2006 18:41

Troche długo trwa to przerzucanie zdjęć


Oj trwa,trwa.I to jest największa bolączka pisania relacji z fotkami.
Pozdrawiam.
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 08.09.2006 21:54

Ale jest to najprzyjemniejsza czynność po powrocie z Cro. Zdjęcia można przeglądac bez końca :)
PS. Wojan! Do 15 sierpnia najlepsze lody w te wakacje jadłem w Chorwacji. 15 sierpnia wszystko sie zmieniło - w Przemyslu były lepsze :-)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 08.09.2006 22:30

Lider16 napisał(a):Ale jest to najprzyjemniejsza czynność po powrocie z Cro. Zdjęcia można przeglądac bez końca :)
PS. Wojan! Do 15 sierpnia najlepsze lody w te wakacje jadłem w Chorwacji. 15 sierpnia wszystko sie zmieniło - w Przemyslu były lepsze :-)


Oooo....Byłeś w Przemyślu i nie dałeś cynka :twisted: :lol:
Chyba wiem gdzie jadłeś te lody."Fiore" na Kazimierza Wielkiego?
Ta kawiarnio-lodziarnia powoli staje się sławna.Ostatnio podobną do Twojej opinię słyszałem od znajomych z Trójmiasta.
Pozdrav.

P.S Na przyszłość się popraw :lol:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 08.09.2006 22:34

Zapraszam na lody do Poznania; są równie dobre! A tak nawiasem mówiąc próbowałam lodów chrwackich w każdym porcie na Hvarze, w Hvarze, Jelsie, Sucuraju, Starim Gradzie, Vrboskiej. Dla mnie wszystkie wybierane smaki były zbyt słodkie. Zupelnie bez wyrazu.
Ostatnio edytowano 30.04.2007 20:34 przez majeczka, łącznie edytowano 2 razy
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 08.09.2006 22:40

wojan napisał(a):
Lider16 napisał(a):Ale jest to najprzyjemniejsza czynność po powrocie z Cro. Zdjęcia można przeglądac bez końca :)
PS. Wojan! Do 15 sierpnia najlepsze lody w te wakacje jadłem w Chorwacji. 15 sierpnia wszystko sie zmieniło - w Przemyslu były lepsze :-)


Oooo....Byłeś w Przemyślu i nie dałeś cynka :twisted: :lol:
Chyba wiem gdzie jadłeś te lody."Fiore" na Kazimierza Wielkiego?
Ta kawiarnio-lodziarnia powoli staje się sławna.Ostatnio podobną do Twojej opinię słyszałem od znajomych z Trójmiasta.
Pozdrav.

P.S Na przyszłość się popraw :lol:


Dokładnie, to było Fiore na Kazimierza Wielkiego :-) A w Przemyslu byłem pierwszy raz w życiu (nie liczac przesiadki w drodze do Lwowa) mimo ze od dobrych kilku lat czesto bywam w Jarosławiu. Ale przyjade tam jeszcze bo fajne miasto jest (moge to napisać bo żona śpi i nie czyta ;-) )
Oczywiście nastepnym razem sie poprawie i dam Zn :-D
Pozdrav.
marekpis
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 30.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekpis » 30.04.2007 18:51

Obrazek
Następna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone