Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polace i Wyspa Mljet

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Midgard
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 09.07.2006
Polace i Wyspa Mljet

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midgard » 10.07.2006 10:29

Witam serdecznie wszystkich na forum,
czy byl ktos z tu obecnych na forum w tej miejscowosci na wymienionej przeze mnie wyspie !?
Jezeli tak, to prosze o krotka charakterystyke tego miejsca, co jest do zwiedzania, jaka plaza, jaki jest tam ruch turystyczny it.
Czekam na odpowiedz, z gory dziekuje.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 10.07.2006 12:08

Midgard.
Polecam naszą forumową wyszykiwarkę. Wpisz hasło Mljet a wyświetli cię wszystko to co było pisane o tej wyspie. A trochę tego było.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 10.07.2006 12:09

O tak własnie:

forum/search.php?mode=results ( tylko zmień na posty a nie tematy, bo wtedy będzie wyzukiwał wszystkiego a nie tylko tematów)
Midgard
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 09.07.2006
to forum to jakas cholerna kompromitacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midgard » 10.07.2006 17:54

wysylam maila a tu do cholery kazdy karze mi szukac, poszukalem i gowno znalazlem. ostatni raz ie opytam jaka jest kurwa plaza na mljet ?
N-ord
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 08.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) N-ord » 10.07.2006 19:36

Ja Ci odpowiem: zalezy gdzie. Natomiast musze powiedziec, ze takie wulgaryzmy sa wg mnie na tym forum niedopuszczalne. Potem sie widzi w Chorwacji i nie tylko takich wrzeszczacych, pijanych i klnacych polaczkow jak Ty. Z serca odradzam Ci Mljet i cala Chorwacje. Bardziej nadajesz sie, sadze, do wykopkow buraczanych. Wez swoich kumpli w buraki, tam klimaty w sam raz dla Ciebie. Spodziewam sie, ze zaraz mi tu sypniesz wiazanke, ktora bedzie dowodem na tezy powyzej.
pozdrawiam serdecznie
Amar
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.07.2002
Polace - autobusy do Sobry?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amar » 16.08.2006 15:35

witam, czy ktoś może był w Polace i korzystał z autobusów do/z Sobry (prom do Dubrovnika). Czy wcześnie rano jest połączenie do Sobry, tak żeby zdążyć na prom?
z góry dziękuję za odzew i wyjaśniam, że w innych postach na temat Mljetu nie ma nic na ten temat...;)
Amar
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.07.2002
Polace i Mljet

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amar » 21.08.2006 17:49

ponawiam pytanie ;) jak wygląda transport z Polace do Sobry o poranku? Mam z Sobry prom do Dubrovnika o 6.30 i zastanawiam się czy czymś dojadę?

Ktoś był, ktoś wie, ktoś pomoże? ;)
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 22.08.2006 07:58

Już odpowiadam :D
Jeśli chodzi o komunikację miejską na Mljecie jest dość skąpa hehehe. Wygląda to mniej więcej tak (a może wyglądało, bo piszę zgodnie z własnymi doświadczeniami z jakiś kilku lat wstecz - 2001 rok). Autobus jadący z Sobry do PN (i na odwrót) jest dopasowany do rozkładu kursowania promów. Tak więc bardzo wczesnie rano - koło 4:00 - 5:00 - jedzie z PN do Sobry bo prom ranny do Dobrovnika jest chyba około 6 (i zaznaczam, że na przystankach na trasie brak rozkładów jazdy - to takie dodatkowe urozmaicenie hehehe), a zawsze odjeżdza z Sobry zaraz po przypłynięciu promu jak tylko ludzie się do niego przetransportują ( stoi zaraz przy przystani).
Amar
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.07.2002
polace i mljet

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amar » 22.08.2006 08:26

Wielkie dzięki, czyli jest jakaś nadzieja ;)
pozdrawiam,
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 22.08.2006 08:47

A nie ma za co. :D
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003
Mljet - Polace, Pomena, Govedari

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 22.08.2006 16:20

Jeszcze 10 dni wstecz moim rowerkiem pędziłem po drogach i bezdrożach Parku Narodowego "Mljet". Byłem tam krótko, ale poczyniłem pare spostrzeżeń . Pierwsze zdecydowanie negatywne to jest umiejscowienie nowej przeprawy promowej-samochodowej Peljesac-Mljet
w chyba najpiekniejszej zatoce Peljasaca PRAPRATNO/ ok 3 km od Stonu/. Ingerencja człowieka w przyrodę w tym miejscu jest b. widoczna / beton itp/ smutno wg mnie wygląda teraz to miejsce i pobliski camp. Nie wiem jakie są ceny przeprawy. Osobiście płynełem z Trstenika/ ok 3 km od Żuljany szutrową drogą/ małą łajbą. Osoba 80 kun / ok 45 zł/, oraz rower 40 kun. Cena w obydwie strony. Czas Trstenik -Pomena 1.15 minut. Miałem trochę niedokładne wyobrażenie o Mljet, reklamowana jako "wyspa Robinsona" wg mnie to kurort dla turystów z troche zasobniejszym portfelem. W sierpniu dominowali Francuzi, Włosi i Skandynawowie, w zasadzie mało było rejestracji samochodowych,nacji krajów byłego obozu socjalistycznego. Widziałem tylko dwie polskie rej.
POMENA - tu przypłynołem, chyba 50 domów, 2 hotele i dosłownie we wszystkich domach konoby i wszedzie było tłoczno, dużo jachtów, 1 sklep spożywczy, wypozyczalnie rowerów /kilka/ i samochodów.
1 godzina rowerem 20 kn, 6 godzin 80 kn, cały dzień 100 kn. Pojazdy wszystkie cabrio, najtańszy Fiat 126 p -200 kn godzina. Wejście do Parku Narodowego Mljet 90 kN. Jako że byłem rowerem obrałem inny wariant, zakupiłem dokładna mapę wyspy / 25 kn-jest niezbędna/ i poprzez cudownie zawieszoną w górach mjsc GOVEDARI popedałowałem do oddalonego ok 4km POLACE. Oczywiście w linii prostej, faktycznie droga prowadziła ostrymi zjazdami i podjazdami. Nie zrobiłem tego specjalnie ale z trasy dobrze widac było największe atrakcje PN Mljet,oraz mnóstwo turystów w tym miejscu/gdybym miał więcej czasu i nie dysponował rowerem napewno zakupiłbym bilet celem obejrzenia tego z bliska/ Trzeba przyznać WYSPA Mljet PRZEPIĘKNA, widoki są naprawde niepowtarzalne. Na trasie do POLACE duży tłok, prawie, że peletony rowerzystów, piechurów i amatorów cabrio. Na wodzie sporo luksusowych jachtów.
POLACE - jedna nadmorska ulica, 3 sklepy samoobsługowe/małe/poczta i dużo knajp. Znowu pełno ludzi. Wykorzystując fakt iz mam rower, dokładnie studiuję mape i jadę w gląb wyspy górskimi leśnymi drogami, są one puste i jak na CRO dobrze oznakowane. Docieram do punktu widokowego Montokuc, a potem do zatoki LUKA GONTURSKA. Godzinne plażowanie w miejscu gdzie nie było nikogo innego i powrót do leśnymi trasamido Pomeny. Powrót na Peljesac. Troche przeszkadzały mi te tłumy w mjsc. POMENA I POLACE, oraz w PN. Do miejsc odludnych trzeba było jednak przedzierac sie leśnymi duktami. Oczywicie na Parku Narodowym wyspa nie kończy się i może faktycznie w innych mjsc można poczuc sie jak na wyspie Robinsona.
GAJUS
Amar
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.07.2002
Mljet

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amar » 22.08.2006 16:58

Wielkie dzięki Gajus. Chyba mało kto z naszego forum był na tej wyspie. Ja też - z tego co przeczytałem w necie - wyobrażałem sobie Mljet jako niemal dziką i bezludną wyspę ;) Będę w Polace 4 dni i mam nadzieję, że uzupełnię relację Gajusa...
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 23.08.2006 08:17

To nie jest dzika i bezludna wyspa ale moim zdaniem nie można oceniac jej przez pryzmat ilości ludzi znajdujących się w PN.To jest punkt do którego dążą wszyscy, a mało kto zostaje na wyspie.
Widać to chodźby właśnie po ilości i sposobie kursowania autobusów. Są dostosowane wyłącznie do przypływajacego promu... dlaczego? Bo wszyscy jadą do PN. :D

Wyspa jest specyficzna i niewiele osób decyduje się na dłuższy pobyt. Piękna jest zatoka Saplunara - ale to drugi kraniec wyspy i ... tam już autobus nie dociera.
Główna droga biegnie chyba w 80% przez środek wyspy., jest wąska a wzdłużj tej drogi są miejscowości.
maciej1969
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 257
Dołączył(a): 03.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej1969 » 23.08.2006 13:40

Jak na Mljet dostać się samochodem, czyli skąd i za ile odchodzą promy ?
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 24.08.2006 07:51

Tutaj są informacje co do promów Jadroliniji.
http://www.jadrolinija.hr/default.aspx?dpid=1338

Dubrovnik - Sobra
Prapratno - Sobra
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone