Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakiś aparat dobry do Chorwacji

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JachuG
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 05.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) JachuG » 06.03.2006 17:07

Piotr Lutynski napisał(a):
JachuG napisał(a):Witam
U mnie obecnie widnieje cena 1456 i cena ta przekroczyła minimalną ;)
- godzina do konca...


Zobacz , że to tylko Body... ciekawe ile kosztuje szkło Nikkor-a... chocby kitowe???

Pozdr


Mocno jestem przekonany ze jak kupic sprzęt to porządny.
a za cene za jaką poszedł finalnie to warto
A obiektyw to juz na raty :) hyhy
magiq
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) magiq » 06.03.2006 17:59

Witam !
Ja również poproszę o radę.
Nosze się zamiarem kupna aparaciku, od dłuższego czasu mam 2 typy :
1. PANASONIC FZ 20, 12 zoom, 5 mp
2. OLYMPUS SP-500, 10 zoom, 6 mp
ad. 1 ten pierwszy cena Media Markt 2390,00 a w DVE.pl około 1500,00
ad. 2 około 1200,00 w FOTOBASIA.pl

Wcześniej myslałem o o lustrzankach ale wymiary przy użytkowaniu też mają dla mnie ogromne znaczenie, problem jest np. jeżdżąc na nartach z takim aparatem.
Proszę o fachowe porady odnośnie tych 2 modeli, a tak w nawiasie niezła cena ta w Media Markt ( tylko dla IDIOTÓW !!!!)
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 07.03.2006 09:09

magiq napisał(a):Witam !
Ja również poproszę o radę.
Nosze się zamiarem kupna aparaciku, od dłuższego czasu mam 2 typy :
1. PANASONIC FZ 20, 12 zoom, 5 mp
2. OLYMPUS SP-500, 10 zoom, 6 mp
ad. 1 ten pierwszy cena Media Markt 2390,00 a w DVE.pl około 1500,00
ad. 2 około 1200,00 w FOTOBASIA.pl

Wcześniej myslałem o o lustrzankach ale wymiary przy użytkowaniu też mają dla mnie ogromne znaczenie, problem jest np. jeżdżąc na nartach z takim aparatem.
Proszę o fachowe porady odnośnie tych 2 modeli, a tak w nawiasie niezła cena ta w Media Markt ( tylko dla IDIOTÓW !!!!)


lepiej fz 30 bo:
8 mp
obrotowy monitor
zoom i mf na pierscieniu wokol obiektywu

http://allegro.pl/item90383543_panasoni ... lska_.html
Piotr Lutynski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1301
Dołączył(a): 04.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Lutynski » 07.03.2006 09:55

karol 11 napisał(a):Dzieki Piotr
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrawiam

Wysłałem- daj znać jak dojdzie.

Pozdr
Piotr Lutynski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1301
Dołączył(a): 04.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Lutynski » 07.03.2006 10:00

JachuG napisał(a):
Piotr Lutynski napisał(a):
JachuG napisał(a):Witam
U mnie obecnie widnieje cena 1456 i cena ta przekroczyła minimalną ;)
- godzina do konca...


Zobacz , że to tylko Body... ciekawe ile kosztuje szkło Nikkor-a... chocby kitowe???

Pozdr


Mocno jestem przekonany ze jak kupic sprzęt to porządny.
a za cene za jaką poszedł finalnie to warto
A obiektyw to juz na raty :) hyhy

Nie wiadomo czy poszedł...sprzedający nie ma obowiązku sprzedawać jeśli cena nie przekroczy minimalnej...
Zgadzam się z Tobą, żeby kupować sprzęt porządny i sam nie wróciłbym do kompakta.

Pozdr
magiq
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) magiq » 07.03.2006 10:33

slawek66 napisał(a):
magiq napisał(a):Witam !
Ja również poproszę o radę.
Nosze się zamiarem kupna aparaciku, od dłuższego czasu mam 2 typy :
1. PANASONIC FZ 20, 12 zoom, 5 mp
2. OLYMPUS SP-500, 10 zoom, 6 mp
ad. 1 ten pierwszy cena Media Markt 2390,00 a w DVE.pl około 1500,00
ad. 2 około 1200,00 w FOTOBASIA.pl

Wcześniej myslałem o o lustrzankach ale wymiary przy użytkowaniu też mają dla mnie ogromne znaczenie, problem jest np. jeżdżąc na nartach z takim aparatem.
Proszę o fachowe porady odnośnie tych 2 modeli, a tak w nawiasie niezła cena ta w Media Markt ( tylko dla IDIOTÓW !!!!)


lepiej fz 30 bo:
8 mp
obrotowy monitor
zoom i mf na pierscieniu wokol obiektywu

http://allegro.pl/item90383543_panasoni ... lska_.html


No pięknie wbiłęś mi ćwieka, bo jak wydać 1600 to za 2 patyki można mieć takie cacko jedyny minus to wieksze rozmiary ale ilość plusów ......
Dobra cena w tym sklepie można mu chyba zaufać, dla porównania ten sam model w Media Markt cena 2 990,00
Pozdr
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 07.03.2006 13:10

osobiśćie kupiłem Sony DSC -H1 - jestem bardzo zadowolony - za 1500 zł - nie ma czego więcej wymagać a ma wsio czego jako amator potrzebuję - co do lustrzanek - nie wiem być może że to nie prawda ale kiedyś wyczytałem że są delikatniejsze ze wzglądu na wewnętrzne soczewki (lustra czy coś tam).

wyświetlacze odwracalne - hmmm - fajny bajer - ale wolę 2,5 cala nieodwracalny niż odwracalny 1,8 cala np w Canonie
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 07.03.2006 17:06

rich72 napisał(a):wyświetlacze odwracalne - hmmm - fajny bajer - ale wolę 2,5 cala nieodwracalny niż odwracalny 1,8 cala np w Canonie


a probowales robic fotki stojac w tlumie ?
wyciagasz raczeta do gory, obracasz monitorek i kadrujesz jak chcesz

a probowales robic fotku z perspektywy ziemi
lub macro czegos malutkiego gdzie nie ma jak lba wsadzic ?
kladziesz aparacik na ziemi czy innym czyms, obracasz monitorek i kadrujesz jak chcesz

generalnie cyfrowy aparat to jedna wielka bajera

pozdrowienia
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 07.03.2006 23:25

- pewnym wyjściem/kompromisem jest kamera cyfrowa - ja mam Sony HC90. Oprócze tego, że "kręci" b.dobrej jakości ruchome obrazki, to również fotografie są b. przyzwoite. na karcie pamięci 256MB mieści się ok180 fotek w rozdzielczości 2016x1134. Obiegowa opinia, skądinąd słuszna, jest taka, że kamery zawsze będą robiły gorsze foty niż aparat cyfrowy. Jednak dla mnie jakość zdjęć z HC90 jest aż za dobra. Właściwie bez zarzutu. :-)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.03.2006 23:48

who napisał(a):- pewnym wyjściem/kompromisem jest kamera cyfrowa - ja mam Sony HC90. Oprócze tego, że "kręci" b.dobrej jakości ruchome obrazki, to również fotografie są b. przyzwoite. na karcie pamięci 256MB mieści się ok180 fotek w rozdzielczości 2016x1134. Obiegowa opinia, skądinąd słuszna, jest taka, że kamery zawsze będą robiły gorsze foty niż aparat cyfrowy. Jednak dla mnie jakość zdjęć z HC90 jest aż za dobra. Właściwie bez zarzutu. :-)


Na usta ciśnie się stwierdzenie ze starej reklamy drukarek HP:

Jakoś, jakość.

Pozdrawiam

Fux

P.S. Pozostanę przy swoim. Lustrzanka to jest to.

Jakoś fotografików z kompaktowymi cyfrówkami czy kamerami wideo nie widać. Nawet w Sejmie, skąd nie wiadomo po co i na co oraz co relacjonować.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 08.03.2006 10:27

fux - zgadzam się z Tobą w 100% jeśli chodzi o lustrzanki i jakość zdjęć - na pewno ani kompakt ani mój Sony DSC-H1 nie dorówna porządnej lustrzance jest jednak kilka innych kwestii:
1. Cena za 1500 zł (cenaH1) nie dostaniesz lustrzanki nie wspominając o porządnej lustrzance
2. Zapędów fotografa artysty nie mam - zależy mi jedynie na uwiecznieniu wspomnień wakacyjnych.
3. 95 % ludzi (jak nie więcej) po wywołaniu zdjęć (nawet w profesjonalnym studio) nie odróżni jakości zdjęcia pomiędzy np. H1 a markową lustrzanką za np 4-5 tyś.
4. 99% moich zdjęć ląduje w albumach 10x15 cm i są drukowane przezemnie na zwykłej drukarce HP3820 na papierach foto lub foto quality

sławek66 - próbowałem robić różne fotki w różnych pozycjach w tym makro w dziurach, z tłumu znad głowy itp - owszem przydałby się odwracalny ale gdyby był 2,5 cala bo zdecydowanie częściej przeglądam fotki żeby sprawdzić jak wyszły (wtedy duży jest pomocny) niż robię zdjęcia w udziwnionych pozycjach - a przy odrobinie doświadczenia i po np 2-3 próbach znad głowy fotka wyjdzie nawet gdybym oczy zamknął.
Piotr Lutynski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1301
Dołączył(a): 04.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Lutynski » 08.03.2006 10:34

rich72 napisał(a):3. 95 % ludzi (jak nie więcej) po wywołaniu zdjęć (nawet w profesjonalnym studio) nie odróżni jakości zdjęcia pomiędzy np. H1 a markową lustrzanką za np 4-5 tyś.

Nie zgodziłbym się.... spróbuj zrobić kompaktem zdjecia w kościele bez flesza.... ja ostatnio robiłem przy ISO 1600.....

Pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.03.2006 11:07

To może z innej beczki...

Mając na półce analogowego Nikona F50 i Sonego P-7, preferuję tego pierwszego, pomimo kosztów związanych z jego eksploatacją.

Gdybym miał kupować kompaktową, popularną cyfrówkę z wodotryskami, nie zawsze możliwymi do wykorzystania, zdecydowałbym się na lustrzankę. Dzisiaj to mówię po kilku latach porównań. Są sytuacje, kiedy bardziej poręczna jest cyfrówka, ale zdjęcia z lustrzanki są o lata świetlne lepsze. Kompakty maja problemy z ustawieniem światła, co jest ich największą bolączką. Problemy te występują i w manualu i w automacie. O optyce nawet nie wspominam. Proste porównanie: jak lepiej widać, przez dziurkę od klucza, czy przez otwarte drzwi...
Moja żona przestrzega mnie przed pozbyciem się analogowego Nikona i dołożeniu kasy do cyfrowego D50. Jeżeli w praktyce Nikon cyfrowy się sprawdzi, wtedy można to rozważać. Taka kolosalna różnica tkwi w lustrzankach!!!!
Nawet porównując stare Zenithy XP z poręczną cyfrówką, jakość zdjęć ze sprzętu CCCP wygrywa.

Pozdrawiam

FUX

P.S. Nie chciałem nikogo urazić wypowiedziami na temat cen. Było to niezamierzone.
Piotr Lutynski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1301
Dołączył(a): 04.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Lutynski » 08.03.2006 12:24

rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 08.03.2006 19:08

http://www.fotoexpert.pl/kamery-cyfrowe ... -1188.html - to po pierwsze - nie pisałem o p 7 - kompakcie tylko coś co robi normalne zdjęcia FUX - to coś mrich72 napisał(a):

[/quote]rich72 napisał(a):

3. 95 % ludzi (jak nie więcej) po wywołaniu zdjęć (nawet w profesjonalnym studio) nie odróżni jakości zdjęcia pomiędzy np. H1 a markową lustrzanką za np 4-5 tyś.


Nie zgodziłbym się.... spróbuj zrobić kompaktem zdjecia w kościele bez flesza.... ja ostatnio robiłem przy ISO 1600.....
pisałem o wakacjach i zachowaniu wspomnień - mój H-1 - wali na lampie bez problemu do 8-10 m po ciemku więc w kościele też da radę nawet przy mieszanym oświetleniu czy np energooszczędnych żarówkach a jak mi przewielebny nie pozwoli z fleszem to wynajmę profesjonalistę który może będzie mógł iso ustawić na 3200 lub 6400 bo będzie miał lustrzankę za 25 tyś i pojęcie 1000 krotnie większe od mojego o fotografowaniu.

W związku z powyższym nie kupuję Maybacha po to żeby dojeżdżać 500 metrów do pracy a jak już będę miał tyle kasy że mnie na to będzie stać to kupię go z kierowcą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Jakiś aparat dobry do Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone