Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

darmowe hot-spoty ??

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sfabud
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 07.07.2004
darmowe hot-spoty ??

Nieprzeczytany postnapisał(a) sfabud » 02.08.2006 20:11

witam wszystkich zkomputeryzowanych forumowiczów. Czytając niektóre posty widzę że wielu z was zabiera swoje ukochane laptopiki :) ze sobą do Cro. w tym roku wybieram sie po raz kolejny ale pierwszy z laptopem. Stąd moje pytanie dot. ewentulanych free hot-spots. Czy kotś może posiada jakies info na temat takowych. Warto czasami sprawdzić maila czy puścic fotkę do znajomych, a niestety roaming jest kosmiczne drogi (wciąż). Będę wdzięczny za jakiekolwiek info. pozdrawiam :D
teka
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 02.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) teka » 02.08.2006 20:55

Oj mało tego w Chorwacji. Ja byłem w Dalmacji i tylko kafejki internetowe widziałem w Trogirze, w Sibeniku i Splicie (czyli w większych skupiskach ludzkich). Ale w Murterze już nie widziałem. W kilku kafejkach była możliwość podłączenia się do internetu przez Hot-Spot. Z reguły jednak zasięg jest minimalny.

Pozdrawiam
sfabud
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 07.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sfabud » 02.08.2006 21:27

dzięki za info. tak myślałem że może być kiepskawo. no cóz....jakoś poradzę z kafejkami :roll:
pozdrawiam
pawel99
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 13.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel99 » 01.09.2006 23:33

Bylem w Dubrowniku i wiem, ze dialaja tam hot-spoty - choc nie sa darmowe. Trzeba wykupic (jakies) zdrapki (nie korzystalem). Tego typu hot-spotami objete sa wieksze hotele (czytaj: drozsze) hotele oraz cale Stare Miasto, Stary Port. Oplaty od 3 euro za dzien.
stick
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 25.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) stick » 03.09.2006 11:14

Kilka dni temu wróciłem z Baśki Vody. Oczywiście od razu zacząłem rozglądać się za netem. Przy promenadzie w centrum jest kafejka Bili, w której można korzystać z laptopa właściciela za 30 Kuna/30 minut. Ale jak masz swój komputer to nie płacisz tylko się piodpinasz do prądu przy stoliku. Net jest radiowy, więc ja używałem przy stoliku na dworze. Ale tak całkiem darmo nie jest, bo wypada coś zamówić, a ta kafejka akurat w tym miejscu jest najdroższa, no ale w końcu jest :D Pojawiają się już apartamenty z netem w cenie, ale to jeszcze mało (jak zapytałem gospodarza domu, w którym mieszkaliśmy o internet, to powiedział, że może jego syn będzie wiedział gdzie to można kupić).
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 30.08.2007 22:03

stick napisał(a):Kilka dni temu wróciłem z Baśki Vody. Oczywiście od razu zacząłem rozglądać się za netem. Przy promenadzie w centrum jest kafejka Bili, w której można korzystać z laptopa właściciela za 30 Kuna/30 minut. Ale jak masz swój komputer to nie płacisz tylko się piodpinasz do prądu przy stoliku. Net jest radiowy, więc ja używałem przy stoliku na dworze. Ale tak całkiem darmo nie jest, bo wypada coś zamówić, a ta kafejka akurat w tym miejscu jest najdroższa, no ale w końcu jest :D Pojawiają się już apartamenty z netem w cenie, ale to jeszcze mało (jak zapytałem gospodarza domu, w którym mieszkaliśmy o internet, to powiedział, że może jego syn będzie wiedział gdzie to można kupić).


Aktualnie piszę z Baśki Vody. Jestem tu już 9 dni z laptopem... jutro wyjazd i przegrywając zdjęcia na laptopa spróbowałem połaczyć się z jakąs siecią. I... piszę do Was ze swojego apartamentu. Czemu ja wcześniej nie próbowałem się połączyć?
Dodam, że net jest darmowy... nie wiem do kogo się podłączyłem, ale myślę, że to Chorwacka gościnnoś i niezabezpieczona sięć ogólego dostepu dla każdego chętnego. Na pewno net nie jest od mojej gospodyni... Sama jest zaawansowana wiekiem, a żaden "młody" z nią nie mieszka.
Jako ciekawostkę podam, że popołudniu połaczyłem się do sieci o nazwei "ZoLtEx" czy jakoś tak, a teraz "DLINK WIRELESS" - czyli jakby rózne hotspoty. Dodam jeszcze, że nie mam w laptopie wbudowanego WiFi, a korzystam z modułu USB. Tym samym piewrszą sieć złapałem w pokoju na stoliku z włączonym WiFi do USB, a tą drugą (tą, z której teraz piszę) musiałem moduł WiFi włożyć w podstawkę z przedłużaczam i postawiłem na parapecie zewnętrznym. Jakoś sygnału niska, ale da się spokojnie pracować z internetem.

Pozdrowienia z (deszczowej dziś popołudniu i zimnej wieczorem) Baśki Vody.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3688
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 31.08.2007 07:01

Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 18.05.2009 14:36

Jakby ktoś szukał, to u nas już jest :) Znaczy w Živogošće - Blato na Makarskiej Riwierze :) Z tym, że mamy zabezpieczoną sieć, wiec jak nas nie będzie, to się nie połączycie :) Ale w godzinach otwarcia kafejki można skorzystać z kompa podpiętego do internetu (niezależnie, czy jesteśmy czy nie heh). Trzeba powiedzieć barmance, że "Plumek powiedział, że mozna skorzystać" :D Hehe Karteczkę zostawić, że był taki a taki (tu nicka wpisać) z forum Cropelkowego. Zasadniczo bezpłatnie - obok kompa będzie skarbonka - można wrzucić parę kun na żarcie dla kociej ochronki spod naszej knajpy :)

Lokalizacja GPS:

N 43o10'09.69"
E 17o11'29.04"
Ostatnio edytowano 18.05.2009 14:48 przez Plumek, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2009 14:43

Widzę, że gruszek się nie zasypywało w popiele tylko walczyło ostro o tego neta :wink: :lol: Gratulacje, jak będziemy chcieli maila z wakacji wysłać to wpadniemy do Was na kawę :lol:
Pozdravki
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 18.05.2009 14:55

:lol: :lol: :lol:
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 18.05.2009 19:42

Jeśli chodzi o net w Cro - uprawiam pasożytnictwo. Doskonale nadaje się do tego telefon komórkowy z WiFi - genialne narzędzie do wyszukiwania niezabezpieczonych sieci. W Szybeniku zajęło mi to 10 minut spaceru przez centrum :) Potem siadasz z laptopem na kolanach i wysyłasz/odbierasz co trzeba :)
piotrtc
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrtc » 18.05.2009 19:56

Rok temu byłem w Novalji na Pagu. Na promenadzie (przy hotelu) był Hot-Spot. Niestety wolno to działało, rozłączało się, a czasami był nawet problem z połączeniem. Próbowałem na laptopie i na palmtopie. Ale z drugiej strony to przecież jedziemy odpoczywać, także od komputerów:)
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 18.05.2009 21:14

parrot napisał(a):Jeśli chodzi o net w Cro - uprawiam pasożytnictwo. Doskonale nadaje się do tego telefon komórkowy z WiFi - genialne narzędzie do wyszukiwania niezabezpieczonych sieci. W Szybeniku zajęło mi to 10 minut spaceru przez centrum :) Potem siadasz z laptopem na kolanach i wysyłasz/odbierasz co trzeba :)


Na Makarskiej Riwierze ciezko uprawiać pasożytnictwo :) Mnie sie to nie udawało przez 3 lata z rzędu :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 18.05.2009 21:27

To popytaj w Poracie, kto to taki "Mreza Mladen", bo do dziś mam w liście wifi taką sieć :wink: Tak czy inaczej gratki za wywalczenie, tego co słuszne :)

Edit: Żeby nie było że szukałem po Poracie. Zgłosiła się sama jak dzieciarnia na bajki patrzyła na balkonie :)
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 18.05.2009 21:52

Nie wszystki sieci się zgłaszają na urządzeniach innych niż laptop..

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone