Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Internet w chorwacji i na wyspie Ciovo

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MStoik
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.07.2008
Internet w chorwacji i na wyspie Ciovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) MStoik » 07.08.2008 14:44

Jeżeli wypoczywasz w chorwacji i chciałbyś bądź musisz mieć dostęp do netu to przeczytaj tego posta.
1. Jeżeli chodzi o wyspę Ciovo na której właśnie jestem to jest dostępny HOT-SPOT na kampingu o nazwie ROŹAC, trzeba kupić w recepcji kampingu specjalną kartę zdrapkę za 30 kun, która umożliwia surfowanie po sieci przez jedną godzinę bez limitów na terenie kampu.
2. Jest też druga opcja uważam, że lepsza mianowicie karta SIM o nazwie SIMPA INTERNET, którą można zakupić w trogirze nieopodal mostu u dealera T-MOBILE. Jest to zestaw startowy w cenie 100 kun o pojemności 100MB. Jest to o tyle lepsze, że taką kartę wkładasz do telefonu i po krótkiej konfiguracji możesz szaleć po sieci w każdym zakątku chorwacji. Jeżeli masz telefon 3G będziesz miał net też w telefonie ale możesz też podłączyć fona jako modem do laptopa. Limit na karcie można sprawdzić wstukując *100#. Pozdrowienia z miejscowości Okrug Donji na wyspie Ciovo. :)
SZOP
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 11.10.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) SZOP » 07.08.2008 15:05

Witam.Kupując kartę Simpa internet,miła Pani zaproponowała rejestrację(okazałem dow.osobisty) i wtedy gratis dostajesz 50 KN,tak że za 100 KN otrzymujesz 150KN=150 MB danych.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 07.08.2008 16:06

MStoik
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MStoik » 07.08.2008 16:39

SZOP napisał(a):Witam.Kupując kartę Simpa internet,miła Pani zaproponowała rejestrację(okazałem dow.osobisty) i wtedy gratis dostajesz 50 KN,tak że za 100 KN otrzymujesz 150KN=150 MB danych.


No widzisz to miałeś szczęście, mi nikt czegoś takiego nie proponował, powiem więcej, wszedłem do punktu zapytałem czy coś takiego dostanę, pani powiedziała oczywiście, pokazała mi więc kupiłem, i na tym nasza rozmowa się skończyła :( a o rejestracji wyczytałem co nieco w książeczce załączonej do zestawu i na stronie internetowej ale teraz to już chyba za późno na otrzymanie tych 50 MB więcej. A reasumując na początku miałem problemy z konfiguracją, jak pojechałem z całym połączonym zestawem do punktu to pani rozłożyła ręce i powiedziała, że muszę sobie radzić sam bo ona nie wie co zrobić.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 10.08.2008 08:41

Można taką kartę "zapakować" do IPlusa?
m@rcin
Trocki
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 04.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trocki » 10.08.2008 15:14

witam.
mam prosbe do was abyscie moze troche opowiedzieli o konfiguracji, tzn. wytlumaczyli jak sie rejestrowac i jakie problemy sie pojawiaja z rejestracja.
a i jeszcze gdzie mozna kupowac te karty?
MStoik
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MStoik » 10.08.2008 19:42

Bosm@n napisał(a):Można taką kartę "zapakować" do IPlusa?
m@rcin


Jeżeli chodzi o IPlusa nie wiem, zadzwoń do BOK może oni pomogą.
MStoik
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MStoik » 10.08.2008 20:59

Trocki napisał(a):witam.
mam prosbe do was abyscie moze troche opowiedzieli o konfiguracji, tzn. wytlumaczyli jak sie rejestrowac i jakie problemy sie pojawiaja z rejestracja.
a i jeszcze gdzie mozna kupowac te karty?


Wejdź sobie na te strony:
http://www.gruups.com/tzones/

http://helpdeskgeek.com/index.php/setup ... rom-you-pc

http://www.smartdevicecentral.com/artic ... 242_1.aspx

Ustawienia dla Nokii:

Najpierw trzeba zainstalować sterowniki modemu dla nokii na laptopie, po podłączeniu fona wybieramy tryb PC SUITE w tym trybie telefon będzie pracował jako modem. Następnie jak już w menadżerze urządzeń będziemy mieli widoczny modem trzeba kliknąć prawym myszki, wejść we właściwości, kliknąć zaawansowane i wpisać komendę - WAŻNE - at+cgdcont=1,"IP","web.htgprs"

"web.htgprs" jest to nazwa punktu dostępu czyli APN, znajdziesz go w telefonie - ustawienia-połączenie-punkty dostępu-tm hr internet.
Bez tej komendy telefon nie połączy się z netem.
Następnie trzeba tylko przejść przez proces ustawienia połączenia wg. instrukcji podanych na w/w stronach, dla ISP wpisać nazwę taką jaką chcemy, wpisać numer - WAŻNE - *99#.
Później już tylko można kożystać z netu wszędzie gdzie chcemy. Odradzam kożystania z SIMPA INTERNET poza granicami chorwacji ponieważ ceny roamingowe są tak jak u nas wyższe. Nie wiem na ile te 100 MB starcza do rozmowy przez skype ale chyba nie za długo, skype pobiera i wysyła dużo danych w trakcie rozmowy.
SIMPA INTERNET można kupić w każdym punkcie T-MOBILE i na poczcie.
Trocki
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 04.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trocki » 10.08.2008 21:02

dziekuje bardzo mstoik
SZOP
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 11.10.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) SZOP » 10.08.2008 22:05

MStoik napisał(a):
Bosm@n napisał(a):Można taką kartę "zapakować" do IPlusa?
m@rcin


Jeżeli chodzi o IPlusa nie wiem, zadzwoń do BOK może oni pomogą.



Karta iPlus-a z pewnością ma simlocka,więc nic z tego :cry:
feelgood
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) feelgood » 10.08.2008 22:20

modemy Iplus są bezsimlocków- ja uzywałem karty vipme vodavone i modemu iplus icon 225 jedyne co trzeba zrobic to sciagnac do modemu oryginalny soft ze strony globtrottera bo iplusowy bedzie blokowal karte
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 13.08.2008 19:42

Internet cafe jest w Okrugu gornjim i w Arbanija kolo sklepu Tommy
nk33
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 29.08.2008
HOTSPOT-y na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) nk33 » 29.08.2008 09:45

Byłem w sierpniu na Chorwacji w Tribunij (Środkowa Dalmacja) i potrzebowałem dostępu do netu. Darmowych HotSpot-ów nie znalazłem (na Murterze w górnych częściach miasta można "włamać" sie do niezabezpieczonych sieci, ale nie o takie rozwiązanie mi chodziło). Natomiast w okolicach Marin (portów) bez problemu można skorzystać z płatnych HotSpot-ów sieci komórkowych VIP i T-Mobile (taka usługa dla żeglarzy). Wyglada to tak: uruchamia sie laptopa z WiFi i po uruchomieniu przeglądarki pojawia się np. strona www.t-mobile.hr (pojawia się strona tej sieci bezprzewodowej jaką się wybrało np. T-Mobile, VIP, lokalna miasta itp. – można oczywiście tym manewrować i wybierać samemu z czyich usług chcemy korzystać – w Tribunj jest kilka sieci bezprzewodowych, na Murterze jedna VIP-a). Po otwarciu strony znajdziemy bez problemu opcję zapłać kartą kredytową za dostęp do netu. Koszt: 1 godz. 50-60 kun, 3 godziny 60-80 kun, 24 godz 100-130 kun (w zależności od sieci). W zasadzie są tylko te trzy opcje. Po zaplaceniu otrzymujemy praktycznie natychmiast login i hasło potrzebne do zalogowania się do netu. 3 godziny oznacza 3 pełne godziny zegarowe, a nie rzeczywisty czas w necie. Można też dostać dostęp do takich usług przez wykupienie w przedstawicielstwach sieci komórkowych kart zdrapek.
Ja korzystałem z T-Mobile i mieszkałem dość niedaleko Mariny Tribunj, gdzie sygnał T-mobile był najlepszy. Łączność bez problemu, przesyłanie i odbieranie pocztą e-mail 5Mb plików bez problemów. 24 godzinny dostęp do netu kosztował mnie według wyciągu z karty 130 kun = ok. 61 zł (tanio może nie jest, ale pozwoliło mi to na załatwienie sprawy bez wcześniejszego powrotu do Polski, przy tym Skype oszczędził mi kosztów wielu rozmów telefonicznych).
Linki do lokalizacji takich HotSpot-ów:
http://www.t-mobile.hr/eng/1/10-20-40-30-12.asp
http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=8952851
mariog3
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariog3 » 06.09.2010 23:11

Hej, bylem w Chorwacji w sierpniu rowniez. Konkretnie w Stanici 25km od SPLITu na poludnie. Co do miejsca full wypas, bylem dwa tygodnie, a jako ze mielismy z przyjaciolmi caly dom do dyspozycji z basenem to praktycznie oprocz zwiedzania wszyscy w basenie siedzieli i nikt nawet nie myslal wlec sie na plaze.

Ale wracajac do tematu netu. Ja jak tylko przyjechalem kupilem w VIP.ME karte SIM z dodatkowa transmisja 1GB danych. Jako ze mialem modem iPLUSa, to tylko podmienilem karty, ustawilem APN i wszystko miodzio. Transfer mialem HSUPA, ale tak w granicach 1MB max 2MB. Czasami wpadal EDGE, ale ogolnie bylo OK.
Koszt SIMa i opcji 1GB kosztowal mnie jakies 210 KUN. Starczylo mi to akurat na 2 tyg. pobytu.

Pan w salonie sprzedazy byl bardzo mily., bylem jego jedynym klientem a byl to poniedzialek godz. 16. Poprosilem od razu kolege w salonie o aktywacje uslugi i karty, jako ze nie mialem telefonu bez simlocka i nie chcialem tracic czasu, to koles to zrobil za mnie w salonie. Wlozyl SIMa do swojej komorki, wpisal jakies tam kody i mi pozostalo jedynie wlozyc karte do modemu i dzialac.

Tak to wlasnie powinno wygladac moi drodzy.

Powodzenia
mariog3
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariog3 » 06.09.2010 23:15

A przy okazji dementujac pogloski. Modem iPLUS HUAWEI E180 nie ma SIM LOCKa, przynajmniej ten co mam ja.

Dodatkowo ja zabralem ze soba router EDIMAX 3G-6200N i wlozylem po prostu ten modem do routera, skonfigurowalem i mielismy w calym domu net bezprzewodowo.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Internet w chorwacji i na wyspie Ciovo
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone